Ilja Walraven - Ilja Walraven : Acrylverf en zink , koorddanser 2 � gesigneerd & ingelijst �1996 - Verkocht

Ilja Walraven : Acrylverf en zink , koorddanser 2 � gesigneerd & ingelijst �1996 kopen? Bied vanaf 125!

Ilja Walraven : Acrylverf en zink , koorddanser 2 � gesigneerd & ingelijst �1996 kopen? Bied vanaf 125!Ilja Walraven : Acrylverf en zink , koorddanser 2 � gesigneerd & ingelijst �1996 kopen? Bied vanaf 125!Ilja Walraven : Acrylverf en zink , koorddanser 2 � gesigneerd & ingelijst �1996 kopen? Bied vanaf 125!Ilja Walraven : Acrylverf en zink , koorddanser 2 � gesigneerd & ingelijst �1996 kopen? Bied vanaf 125!Ilja Walraven : Acrylverf en zink , koorddanser 2 � gesigneerd & ingelijst �1996 kopen? Bied vanaf 125!Ilja Walraven : Acrylverf en zink , koorddanser 2 � gesigneerd & ingelijst �1996 kopen? Bied vanaf 125!Ilja Walraven : Acrylverf en zink , koorddanser 2 � gesigneerd & ingelijst �1996 kopen? Bied vanaf 125!
  • Ilja Walraven (1959)
Type kunstwerkSchilderij

Een vroeg werk uit 1996 van de Haagse kunstenaar Ilja Walraven (1959).

-Geschilderd met acrylverf op doek en met de voor de kunstenaar kenmerkende zinken onderrand op het doek.

-Gesigneerd en gedateerd en ingelijst in een een houten baklijst. Met op de achterkant het visitekaartje van de kunstenaar.

-Afmetingen: Lijst, 44 x 10 cm. Beeld, 40 x 35 cm.

Herkomst: Uit de inboedel van een kunstverzamelaar.

Conditie: Het werk is in goede staat, maar het doek heeft een klein scheurtje (boven de billen van het mannetje, 3 cm; op de achterkant is dit scheurtje afgeplakt met tape).

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

(Gelijktijdig met dit werk bieden wij nog een werk van Ilja Walraven ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).

Informatie over de kunstenaar:

Ilja Walraven, geboren 15-01-1959 in Den Haag, schilder, tekenaar en beeldhouwer.

Opleiding: Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag (1983-1988)

Ilja Walraven is zijn carrière begonnen met het schilderen van abstracte doeken. Langzamerhand ging zijn werk steeds meer richting de figuratieve kant. Zelf zei hij hierover: “Figuratie is mijn manier om de deur op een kier te zetten en mensen in mijn wereld te betrekken”.

Bekendheid kreeg hij vooral met zijn schilderijen van dieren. “Dieren hebben iets authentieks. In mijn schilderijen probeer ik het pure, naïeve en onschuldige van een kindertekening te vangen, met het bewustzijn van volwassenen”.

Ilja Walraven gebruikt in zijn werken verschillende materialen. Hij plaatst bijvoorbeeld stukken zink op het doek en laat delen ervan onbeschilderd. Voor hem zijn verf, zink en doek gelijkwaardige materialen die elkaar versterken en in evenwicht houden binnen het beeld dat hij creëert. De vormen van zijn voorstellingen zijn simpel en krachtig. Meestal is er één centrale vorm die min of meer figuratief is. Dit element is omgeven door vormen die niet direct herkenbaar zijn als realistische objecten. Deze vormen zijn een deel van de abstracte compositie. Hoe meer we naar een schilderij kijken, hoe meer de abstracte compositie dominant wordt. Zowel de figuratieve vorm als het vleugje humor dat in Walravens voorstellingen zit, geeft de toeschouwer een toegang tot de abstracte compositie en de hele schildering. De kleuren in zijn schilderijen zijn helder en puur. Bij nauwkeuriger observatie wordt de gelaagde structuur van de soms bijna transparant gekleurde gebieden zichtbaar. De krachtige helderheid van de kleuren contrasteren met het zink en het onbeschilderde doek.

Hij is lid van Pulchri Studio (Den Haag).

Titel: Zonder titel / titel onbekend (“Koorddanser 2”).

Kunstenaar: Ilja Walraven.

Techniek: Acrylverf en zink, gespannen op een houten spieraam.

Jaartal: 1996.

Ingelijst: Ingelijst in een houten baklijst.

Afmetingen: Lijst, 44 x 10 cm. Beeld, 40 x 35 cm.

Gesigneerd: Linksonder.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

- Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd25-2-2018 om 9:51
Eindtijd12-3-2018 om 16:10
Biedingen (0)