Mooi en kleurrijk orientalistisch schilderij van Isidorus Van Mens (1890-1985).
Hij was een Nederlandse tekenaar, lithograaf, etser, schilder en houtgraveur. Hij deed zijn artistieke kennis op bij verschillende academies in Brussel. Isidorus van Mens was een veelzijdig kunstenaar die bij het grote publiek vooral bekend zal zijn met zijn oriëntalistische voorstellingen. Hoewel de meest voorkomende onderwerpen in Noord Afrika, met name Marokko, Algerije en Tunesië gesitueerd zijn bezocht Isidoor van Mens ook andere landen. Zo reisde hij graag en had grote interesse in het dagelijks leven van andere volken.
Hij geld als een van de weinige Nederlandse 20e eeuwse oriëntalisten maar wordt internationaal ook vaak als Belg aangemerkt omdat hij daar een groot deel van zijn leven verbleef.
Voorstellend werk is een Noord Afrikaans stadstafereel.
Olie op paneel
Handgesigneerd
21x29cm, 44x50 inclusief kader
Mooie ingekaderd