Jacob (Jaap) Lindeijer (Rotterdam, 18-12-1896 / Rotterdam, 01-09-1976) was referendaris bij de gemeente Rotterdam, maar vooral een kundig tekenaar en etser. Voor zover bekend was hij autodidact; hij werkte in een klassieke, realistisch romantische stijl. Hij heeft vele stads- en riviergezichten gemaakt, voor zover bekend alleen in en rond Rotterdam. Hij werkte ook onder het pseudoniem A.J. Willebeek.
Het afgebeelde werk is een grote, fraai uitgewerkte ets van Jaap (Jacob) Lindeijer, voorstellend een van de snuifmolens De Ster en De Lelie, die samen met het Karottenfabriekje en de voormalige Molenaarswoning deel uitmaken van het historische molencomplex aan de Kralingse Plas te Rotterdam.
De ets is afkomstig uit de collectie van RijnmondToen onder nr 145-LI .
Annotatie in potlood l.o. "Rotterdam-Molen a/d Kralingsche Plas" 101(?)/250
Gesigneerd in potlood r.o.
Monogram "JL" l.o. in de plaat
De ets is in vrijwel nieuwstaat en niet eerder ingelijst geweest.
Afmetingen:
blad: 522 x 394 mm
Afbeelding: 380 x 265 mm