Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 - Verkocht

Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!
Grafiek (handgesigneerd)

Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!Jaap Wagemaker - Handgesigneerde houtsnede op Japans papier, Compositie - 1963 kopen? Bied vanaf 1!
  • Jaap Wagemaker (1906-1972)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1963
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen50 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageOnbekend
  • Een houtsnede op Japans papier uit 1963 van de Nederlandse kunstenaar en materieschilder Jaap Wagemaker (1906-1972).

    -Handgesigneerd (!) en gedateerd ‘63 rechtsonder.

    -Linksonder genummerd met potlood ‘28’. De oplage van deze uitgave uit 1963 is mij onbekend.

    Na de dood van Jaap Wagemaker werd dit werk, van het originele blok, door de kunstenaar Fon Klement nogmaals gedrukt in een oplage van 60 exemplaren. Deze 60 exemplaren zijn gesigneerd in de druk.

    -Het werk is niet meer ingelijst. Het heeft nog wel restanten van de inlijsting. Het blad is met de bovenrand bevestigd achter de resten van het passe-partout (zie de 9e foto).

    -Afmetingen: Achterplaat, 63 x 53 cm. Blad, 57 x 47 cm. Beeld, 50 x 40 cm.

    -Herkomst: Uit de privécollectie van de kunstenaar Fon Klement (1930-2000).

    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    Informatie over de kunstenaar:

    Adriaan Barend (‘Jaap’) Wagemaker (Haarlem 6 januari 1906 – 28 januari 1972 Amsterdam), beeldhouwer, materieschilder, schilder, assemblagekunstenaar en graficus. Hij is één van de bekendste Nederlandse materieschilders.

    -Opleiding: In 1920 volgde hij een opleiding aan de School voor Bouwkunde, Versierende kunsten en Kunstambachten in Haarlem. Hij kiest voor de decoratieve sector. Schilderen doet hij het liefst, maar dat werd hier niet onderwezen. Een studiebeurs voor de Rijksacademie te Amsterdam wordt afgewezen. Als schilder is hij daarom autodidact.

    In het begin van zijn carrière schildert hij expressionistische stillevens en dieren en voorziet in zijn onderhoud met het decoreren van lampenkappen. Vanaf 1927 ging hij met de Nederlandse kunstenaar Piet van Egmond (1889-1965) landschappen schilderen in de buurt van Haarlem. Tussen de jaren 1925 en 1940 was zijn werk te zien op diverse exposities en nam hij deel aan groepstentoonstellingen in het Frans Hals museum en het Waaggebouw te Haarlem. In 1928 vertrok Wagemaker met Van Egmond voor het eerst naar Parijs. In 1946 verhuisde hij naar Amsterdam en betrekt een van de bekende atelierwoningen in de Zomerdijkstraat. Hij raakt geboeid door de moderne richtingen in de schilderkunst en voelt zich aangetrokken tot de Cobra stijl (1948), maar Jaap is dan al ruim 40 jaar en voelt zich te oud om aansluiting te zoeken. Liever gaat hij zijn eigen weg. Wel heeft hij veel contact met Anton Rooskens (1906-1976). In 1952 reisde Wagemaker opnieuw af naar Parijs. Hier leerde hij het werk van de materieschilders Jean Dubuffet (1901-1985) en Alberto Burri (1915-1995) kennen. Naar aanleiding hiervan begon hij materialen als zand, jute en hout in zijn schilderijen te verwerken. Een andere inspiratiebron vormde kunst uit Afrika en Oceanië, waaraan hij niet alleen de ‘primitieve’ vormen en sobere kleuren ontleende, maar ook het gevoel voor de magie die in objecten verborgen kan zitten. In tegenstelling tot veel andere Nederlandse kunstenaars die in de jaren ’50 in een informele stijl werkten, zoals Armando (1929) en Kees van Bohemen (1928-1985), bleef Wagemaker ook in zijn latere reliëfschilderijen en assemblages de zeggingskracht van de materie trouw.

    Hij exposeerde regelmatig in het Stedelijk Museum in Amsterdam, zoals met solo-exposities in 1957 en in 1967, en in het Haagse Gemeentemuseum in 1965. Zijn werk werd onder andere door Willem Sandberg in Amerika naar voren gebracht en in 1962 nam hij deel aan de Nederlandse kunstinzending voor de Biënnale in Venetië. In 1966 ontving hij de gouden medaille van de Biënnale van Florence. In 1967 was er een grote overzichtstentoonstelling in het Stedelijk Museum te Amsterdam. In 1970 was zijn werk te zien in het Cultureel Centrum te Venlo.

    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.

    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België, Duitsland, Frankrijk, Italië: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

ConditieRedelijk
In redelijk goede staat. Het papier heeft aan de onderrand, m.n. in de marge, een (vocht)vlek. Dit werk verdient een nieuwe inlijsting..... Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Binnen Nederland € 8,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 15,00
Wereldwijd € 30,00

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd2-4-2021 om 15:10
Eindtijd16-4-2021 om 19:39
Biedingen (26)