Jan Bom - Aquarel - Rottemeren Landschap

Jan Bom - Aquarel - Rottemeren Landschap kopen? Bied vanaf 75!
Jan Bom - Aquarel - Rottemeren Landschap kopen? Bied vanaf 75!Jan Bom - Aquarel - Rottemeren Landschap kopen? Bied vanaf 75!Jan Bom - Aquarel - Rottemeren Landschap kopen? Bied vanaf 75!Jan Bom - Aquarel - Rottemeren Landschap kopen? Bied vanaf 75!

Geplaatst door  Ryan
FA. (2)

Lid sinds 2017
15 verkochte items
  • Jan Bom (1921-1982)
TypeTekening / Aquarel
TechniekAquarel
StijlImpressionistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen30 cm x 44 cm (h x b)
Lijst52 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
28. Aquarel -  afm. 44 x 30 in originele eenvoudige lijst afm. 65 x52 -  gesigneerd -
prima conditie.

Jan Bom- schilder van het Hollandse landschap

 Hij was leerling van de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag,

waar hij ook woonde en werkte. In 1964 verhuisde hij naar Moordrecht.

Jan schilderde,  aquarelleerde,  etste en tekende,  ook in pastel,  zeeën,  duinen

en landschappen. Hij behaalde in 1960 de Publieksprijs op de Haagse Salon in

Pulchri Studio met een olieverf: “Fuik in Waddenzee”.

Jan Bom was lid van Nederlandse Kunstkring,  Arti et Industriae,  medeoprichter

van Contact ’62 en lid van Nederlandse Vereniging van Zeeschilders.

Vele jaren was hij in deze creatieve vakken als docent verbonden aan de opleiding

voor Hovenier en  Bloembinder, Hugo de Vries te Rotterdam. Eveneens op

de tuinbouwscholen in  Den Haag en Bleiswijk.

In zijn vrije tijd trok Jan naar buiten om te schetsen en aquarelleren. De eerste jaren

veelvuldig op Terschelling en later  ontstonden werken van o.a. de Nieuwe Waterweg,

Europoort,  Rottemeren, Kagerplassen; maar ook werken van buitenlandse reizen:

Elzas/Vogezen, Portugal en Joegoslavië.

Op Terschelling werden vele honderden werken verkocht, voornamelijk naar Duitsland.

Zijn liefde voor de natuur is vereeuwigd in zijn schilderkunst.

Jan Bom (1921-1982)

Alle items van deze kunstenaar(9) Geplaatst door  Ryan
FA. (2)

Lid sinds 2017
15 verkochte items
65 cm
52 cm
44 cm
30 cm

Starttijd:26-01-2021 om 14:36
Eindtijd:07-02-2021 om 22:42
Openingsbod€ 75
ObjectlocatieOud-Beijerland, Nederland
VerzendingAlleen binnen Europa