Deze twee Litho's zijn oorspronkelijk niet als tweeluik uitgegeven.
Titel: Tulpenland nr I en II
Jaartal: 1975
Afmetingen : H. 68 cm x B. 52 cm, Ingelijst H. 91 cm x B. 71
Oplage: (2x) 59/80
Gesigneerd: Ja, (2x) handgeschreven met potlood (rechtsonder)
Materiaal: 2x Litho op papier
Ingelijst: Ja
Conditie kunstwerk: In zeer goede staat, met nieuwe lijst
Zeer mooi Toscaans landschap van Jan Cremer uit 2001. Zeefdruk op Rives papier, met potlood gesigneerd, gedateerd en genummerd exemplaar (uit een oplage van 150 stuks. In zeer goede conditie.
Schilder-schrijver Jan Cremer word geboren in Enschede in 1940. Als beeldend kunstenaar heeft hij zich al vanaf het begin van zijn opleidingen aan de verschillende kunstacademies die hij bezocht gespecialiseerd in de grafische technieken.
In 1957 schildert hij de eerste van een serie doeken die bekend zouden worden als Peinture Barbarisme. In 1958 heeft hij zijn eerste eenmansexpositie in Galerie de Posthoorn in Den Haag en sluit hij zich aan bij de Posthoorngroep. Een jaar later exposeert hij in het Haags Gemeentemuseum en in 1960 in het Stedelijk museum in Amsterdam.
Er volgen tientallen tentoonstellingen in binnen- en buitenland. Met een beurs van de Franse regering vertrekt hij in 1959 is hij naar Parijs waar hij in de Rue Santeuil terecht komt, de befaamde huidenopslagplaats met de ateliers van onder meer Bogart, Appel en Corneille.
Van 1961 tot 1963 woont en werkt Jan Cremer op het Spaanse eiland Ibiza en maakt daar met onder andere K.F. Dahmen en Erwin Bechtold deel uit van de Grupo Ibiza.