Jan Mankes 1889 - 1920
Oeuvre Boek uit 1928
In zeer mooie staat!
Door A. Mankes - Zernike en R.N. Roland Holst
Zeer mooi exemplaar!
Bevat 32 originele Heliogravures (allemaal in plaat gesigneerd)
Voor een greep uit het boek, zie foto’s.
Inhoudsopgave Heliogravures, zie ook foto’s.
Wordt goed verpakt en aangetekend verzonden.
Een grote Nederlandse meester kunstenaar, die helaas slechts 31 jaar is geworden. Zijn gehele oeuvre, ontstaan tussen 1907 en 1918, omvat ongeveer 150 schilderijen, merendeels op kleine formaten, een 100-tal tekeningen en ruim 40 bladen grafiek, voornamelijk etsen en houtsneden.
Jan Mankes is de kunstgeschiedenis ingegaan als “Hollands meest verstilde schilder”. Hij stierf jong aan tuberculose, iets dat bij heeft gedragen aan de mythevorming rondom zijn kunstenaarschap.