Jan Sirks - Steiger, Vooroorlogs Rotterdam 002-JS - Verkocht

Jan Sirks - Steiger, Vooroorlogs Rotterdam 002-JS kopen? Bied vanaf 38!
Grafiek (handgesigneerd)

Jan Sirks - Steiger, Vooroorlogs Rotterdam 002-JS kopen? Bied vanaf 38!Jan Sirks - Steiger, Vooroorlogs Rotterdam 002-JS kopen? Bied vanaf 38!Jan Sirks - Steiger, Vooroorlogs Rotterdam 002-JS kopen? Bied vanaf 38!Jan Sirks - Steiger, Vooroorlogs Rotterdam 002-JS kopen? Bied vanaf 38!Jan Sirks - Steiger, Vooroorlogs Rotterdam 002-JS kopen? Bied vanaf 38!Jan Sirks - Steiger, Vooroorlogs Rotterdam 002-JS kopen? Bied vanaf 38!Jan Sirks - Steiger, Vooroorlogs Rotterdam 002-JS kopen? Bied vanaf 38!
  • Jan Sirks (1885-1938)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
TechniekEts
StijlRomantisch
OnderwerpStadsgezicht
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen18.1 x 13.2 cm (h x b)
Passe-partout26.0 x 21.0 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Ets van Jan Sirks  met zicht op "het Steiger" in Vooroorlogs Rotterdam

Omschrijving
Deze ets maakt reeds vele jaren deel uit van de collectie "Rijnmond Toen" onder nummer 002-JS en is indertijd, na aankoop, zorgvuldig schoon en zuurvrij gemaakt. De foto's tonen ook de conditie van de ets na aankoop, voor recondtionering van de ets. De ets is schadevrij en kortgeleden gemonteerd in een nieuw, uiteraard zuurvrij, Artique passe-partout, klaar om door de nieuwe collectioneur naar eigen smaak te worden ingelijst.
Zeer lichte verkleuring; verder in uitstekende staat.
Gesigneerd r.o. in potlood
Losbladig
Afmetingen

passe-partout 21.0 x 26.0 cM
Blad 19.3 x 25.0 cM
Afbeelding 13.2 x 18.1 cM

Voorstelling
Deze ets staat bekend als "het Steiger" in het vooroorlogse Rotterdam. Het centrum van Rotterdam, ruwweg vanaf  de Coolsingel, oostwaarts t/m het Oostplein, is in het bombardement van mei 1940 vrijwel geheel verwoest.

De kunstenaar
Jan Sirks (Rotterdam, 23 februari 1885 – Zeist, 11 maart 1938)
Jan Sirks was een Nederlands graficus, die zich toelegde op het schilderen, aquarelleren, tekenen en etsen van de havens van Rotterdam, dieren, stadsgezichten en landschappen in een romantisch realistische stijl. Sirks was medeoprichter van de Rotterdamse kunstenaarsgroep “De Branding”.
In 2004 verscheen een biografie en overzicht van zijn werk (ISBN 906 216 640 7 – NUR 642/646). Er is ook een website aan hem gewijd, dankzij zijn vrouw, dochter en kleindochter Yosay Briels, die ook een Engelstalige biografie over hem schreef “The Dutch Artist and His Muse”. (ISBN 978-1545151792)
Over de omvang van zijn werk bestaat geen zekerheid. De getallen lopen uiteen van 200 etsen tot ruim 300 werken.
Op de website en Facebook pagina van Rijnmond Toen zijn zo'n 65 in bezit zijnde etsen van Jan Sirks afgebeeld, waaronder de ets die nu wordt aangeboden.

Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Berkel en rodenrijs, Nederland
Binnen Nederland € 10,00
Naar België € 17,00
Naar Duitsland € 17,00

Jan Sirks (1885-1938)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (6)

Geplaatst door  RijnmondToen
Lid sinds 2021
39 verkochte items
Alle items van deze verkoper (11)
21 cm
26 cm
13.2 cm
18.1 cm

ObjectlocatieBERKEL EN RODENRIJS,  Nederland
Starttijd20-6-2022 om 21:57
Eindtijd19-11-2022 om 22:42