Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist”

Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!

Tekening / Aquarel

Verkoopprijs: € 552,00 (Incl. 15% veilingkosten)

Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!Jan Strube - Tekening uit 1905 , Casserolier Hotel Krasnapolsky “Hein Puist” kopen? Bied vanaf 600!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (72)

2664 verkochte items
Alle items van deze verkoper (6)
  • Jan Strube (1892-1985)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1905
TechniekPotlood
IngelijstIngelijst
Afmetingen37.5 cm x 25.5 cm (h x b)
Lijst52 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een tekening, gedateerd 1905, van de Nederlandse kunstenaar Jan Strube (1892-1985).

    In 1905 was Jan Strube 13 jaar oud en had hij een baantje als keukenhulp in het Grandhotel Krasnapolsky op de Dam in Amsterdam. Op de tekening staat de toenmalige ‘Chef casserolier Hein Puist’ (casserolier = bordenwasser / pannenwasser).

    -Gesigneerd, gedateerd en getiteld.

    -Ingelijst in een metalen lijst met passe-partout (geen glasplaat meer).

    -Afmetingen: Lijst, 52 x 41 cm. Beeld, 37,5 x 25,5 cm.

    -Herkomst: Uit een particuliere verzameling.

    -Conditie: In goede staat. Het papier van de tekening is ‘vergeeld’. Het passe-partout heeft slijtplekjes en vlekjes.

    Zie ook de foto’s.

    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:

    Johan (‘Jan’) Hendrik Strube, geboren 20-09-1892 in Amsterdam en overleden 09-11-1985 in Lies (gemeente Breda),  graficus, schilder, tekenaar, pentekenaar, pastellist, aquarellist, lithograaf en illustrator.

    Opleiding: Kunstnijverheidsschool Quellinus Amsterdam (de voorloper van de Gerrit Rietveld Academie). Tijdens zijn opleiding verdiende hij wat geld als keukenhulpje bij het Grandhotel Krasnapolsky op de Dam.

    In 1911 bezocht hij voor het eerst Brabant en dan met name Breda. Hij leerde het Leurse meisje Dina Bogers kennen en in 1915 trouwden zij. Ze vestigden zich in Amsterdam waar Jan Strube zich aansloot bij de kunstenaarsvereniging De Onafhankelijken. Vanaf 1929 woonde en werkte Jan Strube in Noord-Brabant (gemeente Breda).

    -Het werk van Jan Strube wordt gerekend tot het Nieuwe Realisme. Hij maakte houtsneden, tekeningen, lithografiën en olieverfschilderijen. Daarnaast maakte hij ook gelegenheidsgrafiek zoals ex-librissen, verhuisberichtjes en geboortekaartjes. In 1943 ontwierp hij een postzegel voor de P.T.T.. Het werd een bruinrode zegel met de waarde van 7 1/2 cent.

    -Zijn onderwerpen koos hij uit zijn directe omgeving: zomerse Brabantse landschappen, stadsgezichten, polderlandschappen, bossen, velden, dorpsstraatjes, boerenerven, boereninterieurs, huizen, genrestukken als een veemarkt of broodbakster en stillevens. Typisch voor Strube is de vaak humoristische ondertoon van zijn werk waardoor het, ondanks het soms mysterieuze en onwerkelijke, egale licht, steeds iets blijmoedigs heeft.

    Samen met de kunstenaars Gerrit de Morée, Dio Rovers en Paul Windhausen richtte Jan Stube de Bredase Kunstkring op waaruit later cultureel centrum De Beijerd is ontstaan. Voor zijn vele culturele verdiensten werd hem in 1977 de erepenning Breda Oranjestad uitgereikt.

    -In 2007 verscheen het boek “Het leven en werk van Jan Strube (1892- 1985)”, samengesteld door door Anton Joosen. Daarin staan ongeveer 500 van zijn werken.

    (bron: o.a Wikipedia, RKD e.a.)

    Voor uitgebreide informatie over Jan Strube: zie de webside van de “Stichting Vrienden van Jan Strube”: https://janstrube.org

    -De ingelijste tekening kan afgehaald worden in Amsterdam.

    -De ingelijste tekening kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Gratis verzending.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

In goede staat. Het papier van de tekening is ‘vergeeld’. Het passe-partout heeft slijtplekjes en vlekjes. Zie ook de foto’s.

Dit item is verkocht voor 552,00(Incl. 15% veilingkosten)

Starttijd:27-03-2020 om 14:22
Eindtijd:16-04-2020 om 09:03

advanriel
15 apr. / 18:37
€ 480