Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 - Verkocht

Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!
Prenten & Uitgaves

Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!
  • Jan Toorop (1858-1928)
Type kunstwerkPrenten & Uitgaves
TechniekIsografie
StijlExpressionistisch
OnderwerpHistorisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen23 x 27 cm (h x b)
Incl. lijst41 x 44 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
  • Een ingelijste isografie naar de pastel- en krijttekening uit 1899 van de Nederlandse kunstenaar Jan Toorop (1858-1928).
    -Gesigneerd en gedateerd in de druk rechtsonder: J. Th. Toorop / 1899.
    -Mooi ingelijst in een houten lijst met ‘dubbel’ passe-partout en glasplaat (met niet reflecterend museumglas). Ingelijst door Capricorn, Hoofddorp.
    -Afmetingen: Lijst, 41 x 44 x 2 cm. Beeld, 23 x 27 cm.
    -Herkomst: Uit een nalatenschap.
    -Conditie: In goede staat. Het papier is verkleurd door de tand des tijds en heeft een paar lichte kreukjes/slijtplekjes. De lijst is in zeer goede staat.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
    Kan zo aan de muur.

    Over dit werk:
    “Jan Toorop tekende zijn profetisch werk Dorst naar rechtvaardigheid op de vooravond van de twintigste eeuw, die de eeuw van de arbeiders, de vierde stand, zou worden. Op dat ogenblik is het reeds twintig jaar geleden dat Vincent van Gogh zijn sombere taferelen uit het uitzichtsloze leven der mijnwerkers schetste. Maar nu doorvaart een ontstuitbaar enthousiasme en een zegezekere hoop op een beter leven geheel Europa. Ook Nederland wordt erdoor in opschudding gebracht”.
    -Het origineel bevindt zich in Museum Boymans-van Beuningen, Rotterdam (63 x 76 cm).

    Informatie over de kunstenaar:
    Johannes (‘Jan’) Theodorus Toorop (Poerworedjo (Indonesië) 20 december 1858 – 3 maart 1928 Den Haag) wordt gerekend tot de meest getalenteerde Nederlandse kunstenaars uit de periode rond 1900. Net als Piet Mondriaan, Jan Sluijters, Leo Gestel en Kees van Dongen heeft hij enorm bijgedragen aan de ontwikkeling van de moderne kunst in Nederland.
    Jan Toorop volgde tekenenles aan de Polytechnische School te Delft (1876-1879). Hij studeerde aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam (1880-1882) en aan de Ecole des Arts Décoratifs te Brussel (1882-1885). In Nederland werd hij de leider van de Jugendstilbeweging.
    In 1905 bekeerde hij zich tot het katholicisme, waarna hij bijna uitsluitend religieuze onderwerpen en portretten schilderde in zijn 'lineair idealisme', een religieus gerichte Art-Nouveau stijl, waarmee hij de richting van het symbolisme insloeg met zijn verfijnde tekenstijl en in zijn technische virtuositeit.

    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam. Ophalen heeft onze sterke voorkeur.
    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
    Verzendkosten:
    -Binnen Nederland: 8,00 euro.
    -Naar België, Duitsland, Frankrijk: 20,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • In goede staat. Het papier is verkleurd door de tand des tijds en heeft een paar lichte kreukjes/slijtplekjes. De lijst is in zeer goede staat.
    Kan zo aan de muur.

PrijsTot 5 kg.
Binnen Nederland € 8,00
Naar België € 20,00
Naar Duitsland € 20,00
Europese Unie € 20,00
Wereldwijd € 40,00

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd19-9-2022 om 0:00
Eindtijd3-10-2022 om 19:00
Biedingen (17)