Jan van der Zee - Linosnede - 1967

Jan van der Zee - Linosnede - 1967 kopen? Bied vanaf 200!
Jan van der Zee - Linosnede - 1967 kopen? Bied vanaf 200!Jan van der Zee - Linosnede - 1967 kopen? Bied vanaf 200!Jan van der Zee - Linosnede - 1967 kopen? Bied vanaf 200!
  • Jan van der Zee (1898-1988)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1967
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen17.5 x 23.5 cm (h x b)
Passe-partout48 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Linosnede op papier van Jan van der Zee. Jaar: 1967.  Afmetingen blad incl passe-partout: H48 x b32.5cm. Afmetingen voorstelling: H17.5 x b23.5cm. Het werk is, rechts onderaan met potlood, gesigneerd  door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Verzenden/ophalen:
Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag
bovengenoemde steden of het strand. Het werk kan ook worden verstuurd via Post.nl. Onze verzenddagen zijn dinsdag en donderdag.

Jan van der Zee (Leeuwarden, 16 februari 1898 - Groningen, 15 december 1988) was een Nederlandse schilder en monumentaal kunstenaar.

Leven en werk
Jan van der Zee tekende van kind af aan. Zijn tekenleraar aan de HBS in Leeuwarden bracht hem in contact met Jan Mankes, bij wie hij enige tijd tekenlessen volgde. Van der Zee volgde een opleiding aan Academie Minerva (1919-1922) in Groningen, waar hij les kreeg van onder andere F.H. Bach en Willem Valk. Van der Zee schilderde (gouache, olieverf) en aquarelleerde landschappen, portretten, stillevens en stadsgezichten. Hij maakte daarnaast grafische kunst in de vorm van lino- en houtsnedes. Van der Zee behoorde tot de vroege Nederlandse constructivisten. Hoewel hij binnen het figuratieve werk zijn onderwerpen abstraheerde, werden ze nooit echt abstract.

In 1922 richtte hij met Wobbe Alkema en Johann Faber het reclamebureau Atelier Voor Artistieke Reclame (AVAR) op, ze huurden atelierruimte aan de Noorderstationsstraat in Groningen. Van der Zee was lid van De Ploeg (1923-1948), vervolgens van Het Narrenschip. In 1958 was hij mede-oprichter van de Groninger schildersgroep Nu. In 1965 ontving hij de Culturele prijs van de provincie Groningen. In 1986 hielden het Fries Museum en het Groninger Museum een grote overzichtstentoonstelling van zijn werk.

Van der Zee was niet alleen als kunstschilder actief, maar maakte ook monumentaal werk. Voorbeelden zijn de trap bij de Naberpassage aan de Grote Markt (1975, verwijderd in 2013) en de mozaïekmuur (1960) voor de pabo aan de Verzetstrijderslaan. Voor de Martinikerk maakte hij een aantal glas in loodramen.

Een kleine kreukel aan de rechter zijkant(zie laatste foto).
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 23,95
Naar Duitsland € 23,95
Europese Unie € 23,95
Wereldwijd € 55,00

Starttijd30-12-2022 om 20:29
Eindtijd8-1-2023 om 20:20
Openingsbod € 200
Objectlocatie's-Gravenzande,  Nederland