Wegens beëindigen kunsthobby doe ik afstand van de collectie
Jentsje Popma (Zwolle 1921)
ETS (!), unica
Jaar: 1940
Gesigneerd in potlood: Popma '40
Portret Hilda van Norden (zus van de krant "Het Parool" oprichter Van Norden)
Etsmaat 12,40 x 14,30 cm
Lijstmaat 32,50 x 36,10 cm
Het geheel verkeert in (zeer) goede conditie.
De ets is recentelijk ontzuurd, de lijst is voorzien van extra helder, ontspiegeld 70% UV werend museumglas en de inlijsting is zuurvrij (onder andere d.m.v Frame Sealing Tape welke voorkomt dat de zuren uit het hout in de lijst doordringen)
Deze ets is een unica, door Jentsje Popma in persoon bevestigd.
Het betreft een academiewerk uit 1940, het jaar waarin Jentsje de opleiding “grafiek” studeerde op de Academie te Rotterdam.
Jentsje vond grafiek niets aan en stopte na een jaar met deze opleiding en ging zich verdiepen in andere richtingen.
Volgens Jentsje zijn er in die tijd 4 of 5 etsen gemaakt, dit slechts als studie opdracht.
Dit is één van die etsen.
Bijzonder is dat deze ets de tand des tijds (oorlog) heeft doorstaan, de Academie is in de oorlog letterlijk platgebombardeerd.
Jentsje waande de ets tot voor kort als verloren, na 80 jaar toch weer boven water!
Let wel: Jentsje, nu bijna 100 jaar oud, maakte de ets op 19 jarige leeftijd!
Uniek item voor de Jentsje Popma verzamelaar.