Johan Briedé, olieverf op doek, kustgezicht

Johan Briedé, olieverf op doek, kustgezicht kopen? Bied vanaf 225!

Verkoopprijs: € 225,00

Johan Briedé, olieverf op doek, kustgezicht kopen? Bied vanaf 225!Johan Briedé, olieverf op doek, kustgezicht kopen? Bied vanaf 225!

Geplaatst door  KunstkamerZuidoost
FA. (16)

609 verkochte items
Alle items van deze verkoper (5)
  • Johan Briede (1885-1980)

Johan Briedé (1885-1980)

Kustgezicht - olieverf op doek - gesigneerd - 1947

Johan Briedé werd op 2 mei 1885 te Rotterdam geboren en werkte aldaar en in de randstad. Hij was leerling van de Academie te Rotterdam en Den Haag en de Kunstnijverheidsschool te Amsterdam en Haarlem. Verder kreeg hij les van Brender à Brandis, J.J.C. Lebeau, W.A. van Konijnenburg en L.W.R. Wenckebach. Hij schilderde, tekende, aquarelleerde en lithografeerde in impressionistische trant.

Zijn werk bestaat voornamelijk uit landschappen, zeegezichten, schepen, dieren, bloemen enz. Briedé maakte illustraties, ex-libris. Hij had een grote voorliefde voor het schilderen van de natuur onder andere van waterlelies en was ook vaak met zijn boot te vinden op het Hilversums kanaal waar hij hangend over de rand de waterplanten bestudeerde en tekende. Briedé was lid van de Federatie van B.B.K. Hij maakte reizen naar Zweden, Frankrijk, Spanje en Mallorca.

In 1916 vestigde hij zich in Laren en woonde daar tot 1959. Briedé werkte in enkele gevallen onder het pseudoniem J.B. de Chateauroux. Zijn werk werd onder andere door het Rijks-Prentenkabinet, het Gooisch- en Drents museum. Briedé overleed in 1980 te Amsterdam.
Litteratuur: Pieter A. Scheen 1750-1950) en S.J. Mak van Waay 1870-1940).
Het schilderij verdient mijns inziens een mooie(re) lijst.
Olieverf op doek, 39 bij 45 cm.

Dit item is verkocht voor 225,00

Starttijd:28-09-2014 om 15:46
Eindtijd:05-10-2014 om 15:51

9670
5 okt. / 15:43
€ 225