Weinig voorkomende kleuren ets uit 1938 met een plasgezicht in Friesland.
Potlood gesigneerd rechtsonder.
In de plaat monogram en jaartal rechtsonder.
Getiteld en genummerd 44/50 linksonder.
Beeldmaat 22x52 cm. Bladmaat 26x55 cm.
Literatuur: Catalogus Lykele Jansma no. 140.
Johannes Hemkes werd geboren te Schalsum op 3 april 1894 en overleed te Bilthoven op 3 december 1988.
Als graficus autodidact.
Volgde het Haags tekeninstituut Bik en Vaandrager.
Leerling van Willem H. Bik.
Onderwerpen: Dorpsgezichten, landschappen, stadsgezichten, visserij en stillevens.
Lid van Arti et Amicitiae, Boun fan Fryske kunstners, De Onafhankelijken, Sint Lucas en De Grafische.
De foto's zijn onderdeel van de gegeven beschrijving van dit authentieke werk.