Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 - Verkocht

Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 kopen? Bied vanaf 1!
Tekening / Aquarel

Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 kopen? Bied vanaf 1!Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 kopen? Bied vanaf 1!Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 kopen? Bied vanaf 1!Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 kopen? Bied vanaf 1!Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 kopen? Bied vanaf 1!Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 kopen? Bied vanaf 1!Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 kopen? Bied vanaf 1!Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 kopen? Bied vanaf 1!Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 kopen? Bied vanaf 1!Johan van der Linde (jr.) - Tekening, Portret Béla Bartók – gesigneerd – ca 1935 kopen? Bied vanaf 1!
  • Johan van der Linde (jr.) (1887-1956)
Type kunstwerkTekening / Aquarel
TechniekPotlood
OnderwerpPortret
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen21 x 16.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een tekening uit ca 1935 van de Nederlandse kunstenaar Johan van der Linde jr. (1887-1956) met een portret van de Hongaars componist en pianist Béla Bartók (1881-1945).

    -Gesigneerd en getiteld en ook met een boodschap rechtsonder: “uit dankbaarheid aan J. H. Lucif…..” (moeilijk leesbaar).

    -De tekening is bevestigd op karton en afgedekt met folie / plastic en bevestigd op een paneel dat bekleed is met linnen.

    -Afmetingen: Paneel, 27 x 22,5 cm. Tekening, 21 x 16,5 cm.

    -Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.

    -Conditie: De tekening is in goede staat. Het papier is ‘vergeeld’ en het linnen heeft vlekken.

    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    Kan zo aan de muur, heeft achterop een ophanghaakje.

    Béla Viktor János Bartók, (Nagyszentmiklós, 25 maart 1881 – New York, 26 september 1945) was een Hongaars componist en pianist. Bartók wordt algemeen beschouwd als een van de belangrijkste componisten van de twintigste eeuw en daarnaast eveneens een uiterst getalenteerd pianist.

    Hij is voornamelijk bekend vanwege zijn affiniteit met de Oost-Europese volksmuziek, die hij in zijn composities op meesterlijke wijze wist te bewerken. Hij componeerde ook sonates en symfonische gedichten en schreef muziekwerken voor balletuitvoeringen.

    Informatie over de kunstenaar:

    Johan van der Linde (jr.), geboren 06-09-1887 in Amsterdam en overleden 28-11-1956 in Amsterdam, schilder, tekenaar, etser en kopiist.

    Opleiding: Hij kreeg les van zijn vader, de kunstenaar Jan van der Linde (1864-1945) en ook kreeg hij raadgevingen van August Allebé (1838-1927).

    Onderwerpen: Portretten en stillevens.

    Johan van der Linde was lid van de kunstenaarsvereniging Sint Lucas (Amsterdam).

    Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 1, p. 711; Jacobs 1993.

    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.

    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

De tekening is in goede staat. Het papier is ‘vergeeld’ en het linnen heeft vlekken. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Binnen Nederland € 8,00

Johan van der Linde (jr.) (1887-1956)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
591 verkochte items
Alle items van deze verkoper (40)
16.5 cm
21 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd23-11-2019 om 12:52
Eindtijd30-11-2019 om 22:43
Biedingen (10)