Maurizio Giongo - "SERA", olieverf op doek, gesigneerd, gedateerd 2000
Ans Wortel - Gouache: "en ze zag vogels vliegen, hij zei: ga maar als je wilt - 1972
Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
Johannes Franciscus Spohler. Rotterdam 1853-1894 Amsterdam
Kerkplein met veel personen
Potlood op papier. +/- 27 x 18 cm.
Gesigneerd linksonder en gedateerd 70.
Achterkant eigendom stempel van vml. eigenaar
Zijn vader, Jan Jacob Spohler, overleed toen Johannes Franciscus nog maar dertien jaar oud was waardoor hij - anders dan zijn 16 jaar oudere broer Jan Jacob Coenraad - waarschijnlijk geen les van hem heeft gehad. Wellicht is deze afwezigheid van vaderlijke schildersinvloed ook de reden geweest dat Johannes Franciscus een ander genre koos dan zijn vader en broer. Hij legde zich toe op het schilderen van historiserende stads- en dorpsgezichten met figuren in plaats van zomerlandschappen en ijsgezichten. Johannes Franciscus’ oeuvre is geïnspireerd op dat van de grootmeester op dit gebied, Cornelis Springer: straatjes met Oud-Hollandse huizen, bevolkt met publiek van allerlei pluimage, drukdoende met allerhande bezigheden.
Starttijd | 4-10-2016 om 14:48 |
Eindtijd | 11-10-2016 om 14:53 |