John Raedecker - Groog origineel Litho "Faun" - uitgave De groene Amsterdammer 1947 - Verkocht

John Raedecker - Groog origineel Litho "Faun" - uitgave De groene Amsterdammer 1947 kopen? Bied vanaf 1!
John Raedecker - Groog origineel Litho "Faun" - uitgave De groene Amsterdammer 1947 kopen? Bied vanaf 1!John Raedecker - Groog origineel Litho "Faun" - uitgave De groene Amsterdammer 1947 kopen? Bied vanaf 1!John Raedecker - Groog origineel Litho "Faun" - uitgave De groene Amsterdammer 1947 kopen? Bied vanaf 1!John Raedecker - Groog origineel Litho "Faun" - uitgave De groene Amsterdammer 1947 kopen? Bied vanaf 1!John Raedecker - Groog origineel Litho "Faun" - uitgave De groene Amsterdammer 1947 kopen? Bied vanaf 1!John Raedecker - Groog origineel Litho "Faun" - uitgave De groene Amsterdammer 1947 kopen? Bied vanaf 1!
  • John Raedecker (1885-1956)
TypePrenten & Uitgaves
Jaartal1947
TechniekLitho
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen63 cm x 47.5 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
  • Kleurenlitho van John Raedeker uit de serie schildersprenten die uitgegeven zijn door de Groene Amsterdammer in 1947. Afmetingen blad: H63 x b47.5cm. Afmetingen voorstelling: H31.5 x b24.5cm. Het werk is midden onder, in de plaat gesigneerd.

    John Rädecker is vooral bekend om zijn bijdrage aan het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam, waar hij Adriaan Roland Holst bij vroeg als tekstdichter. Door zijn overlijden heeft hij niet alles kunnen afmaken. Dat hebben zijn zonen Han en Jan Willem Rädecker gedaan. Hij overleed op de dag toen het beeld "Maria en het Kind" werd geplaatst.

    Hij volgde een opleiding aan de Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen in Rotterdam en daarnaast een avondopleiding aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam. Zijn doorbraak kwam al in 1910, toen hij een aantal luministische schilderijen maakte. Hij verhuisde voor enkele jaren naar Parijs (1911-1914).
    Na de Eerste Wereldoorlog werd zijn werk vernieuwend. Zijn beeldhouwwerken kregen mens- en dierfiguren in een stijl die nog onbekend was.

    Na Parijs ging hij in Bergen wonen waar hij deel uitmaakte van De Nieuwe Kring, een groep beeldende kunstenaars en letterkundigen met een sterk gemeenschapsideaal dat gekant was tegen de oprukkende techniek.

    In 1926 werd kunstenaarsvereniging 'De Brug' opgericht, waarvan in het begin Rädecker, Charley Toorop, Dick Ket en Johan Polet lid waren. In de jaren 1920 en '30 werd Rädecker gezien als de belangrijkste Nederlandse beeldhouwer. Hij wordt gerekend tot de Amsterdamse School. Zijn stijl is verwant aan de Bergense School.

lichte vouw linker bovenzijde.

Dit item is verkocht voor 3,45 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:22-09-2022 om 20:36
Eindtijd:02-10-2022 om 22:42
Biedingen (2)
bora
01 okt. / 23:15
€ 3
Erwinvaniwaarden
23 sep. / 00:11
€ 1