Een autonoom kunstwerk van Jonathan Meese in de vorm van een bewerkt, overtekend Dollarbiljet. Meese gebruikt vaker Dollarbiljetten in zijn werk. Af en toe tref je er eentje aan op zijn schilderijen, maar bijvoorbeeld ook op de editie ‘Nabob zu Nabob = D.A.F. (Menschheit)’ die hij in 2000 voor Texte zur Kunst maakte.
Het dollarbiljet is recto (voorzijde) voorzien van teksten in rode markeerstift ‘Kunst an die Macht’ en ‘Jmeese’ met de vermelding ‘2023’. In blauwe markeerstift het woord ‘Art’ en in ballpoint ‘Fur Toni Hermann’ met de woorden ‘Parsifal’ en ‘Lohengrin’. Ook deze woorden verwijzen weer naar de symboliek in het werk van Jonathan Meese.
Op de achterzijde (verso) staat in rode markeerstift de tekst ‘Gesammtkunstwerk Deutschland’. In blauwe markeerstift: ‘Kunst is Stunk’. In ballpoint de vermelding ‘Fur Familie Toni Hermann’ / ‘Von familie Meese 23.1.2023’.
Het kunstwerk is ingelijst in een houten dieptelijsten met glas. Het geheel verkeert in nieuwe conditie. Het werk is vanwege de reflectie bijzonder moeilijk te fotograferen. Het ziet er in werkelijkheid, verdiept met zwart achterblad en witte passe-partout, schitterend uit. De koper mag kiezen welke kant ingelijst moet worden. Op dit moment is de voorzijde (recto) ingelijst, maar het biljet kan na aankoop door mijn inlijster omgekeerd worden.
Kunstenaar: Jonathan Meese
Titel: Zonder titel (‘Kunst an die Macht’)
Jaar: 2023
Techniek: markeerstift en pen op Dollarbiljet.
formaat biljet: 15,6 x 6,6 cm
Formaat ingelijst: 31,5 x 23 cm
Herkomst: Privécollectie Heerlen
Het kunstwerk kan verzonden worden met PostNL, maar mag ook opgehaald worden in Heerlen (Zuid-Limburg).