Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar

Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!
Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!Jos Speybrouck - 63 platen kerkelijk jaar kopen? Bied vanaf 200!
  • Jos Speybrouck (1891-1951)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1930
TechniekLitho
StijlExpressionistisch
OnderwerpReligieus
IngelijstIngelijst
Afmetingen61 x 40 cm (h x b)
Incl. lijst73 x 51.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jos Speybrouck (Kortrijk 1891-1956) werkte van 1923 tot 1940 nauw samen met het Liturgisch Apostolaat van de Orde der Benedictijnen in de “Abdij St Andries, Lophem. België” (Sint-Andriesabdij, Zevenkerken 4, 8200 Loppem) bij de creatie van een cyclus van chomolithografische illustraties van de liturgische kalender, uitgeven door
Chrimolith. J.L. Goffaert, Bruxelles.

Deze complete set van 63 litho’s in Art Deco-stijl met prachtige kleuren overbruggen het Kerkelijk Jaar. Dit loopt niet gelijk met het kalenderjaar, maar begint met de “Eerste Zondag van de Advent” (tussen 27 november en 3 december) en eindigt met het “Hoogfeest van Christus Koning” (de laatste zondag vóór de Advent).

De genummerde platen hebben de handtekening van de artiest en het jaartal (periode 1923-1934).
De platen meten 61 op 40 cm, de afbeeldingen zelf: 51 op 36,5 cm.
De volgens het kerkelijk jaar gerangschikte platen zitten achter glas in een geverniste volle eiken kader van 73 op 51,5 cm met een dikte van 3,5 cm.
Achteraan zijn er 2 ooghaken om het 8 kg zware kader op te hangen en is er een houten openslaand deurtje met 2 deurhaken.
Zo kan de passende plaat binnen het kerkelijk jaar vooraan worden geplaatst.
Onderaan elke plaat wordt verwezen naar de voorgestelde zondag of het bijkomend feest van het Kerkelijk Jaar, met daaronder een bijpassende bijbeltekst.
Gezien de periode van opmaak zijn alle teksten in Oud-Nederlandse spelling.
90% van platen zijn in goede vintage staat met sporen van gebruik op de zijkanten: een paar hebben een klein scheurtje - van enkele is de tekst iets bleker - één plaat heeft onder de tekening enkele vlekken - van één plaat is een klein stukje van de rand (geen beeld) afgescheurd.
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Brugge, België

Jos Speybrouck (1891-1951)

Belgisch Belgisch Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  Lowa83
Lid sinds 2022
0 verkochte items
51.5 cm
73 cm
40 cm
61 cm
Starttijd27-9-2022 om 16:32
Eindtijd9-10-2022 om 21:35
Openingsbod € 200
ObjectlocatieBrugge,  België