Jos Speybrouck (Kortrijk 1891-1956) werkte van 1923 tot 1940 nauw samen met het Liturgisch Apostolaat van de Orde der Benedictijnen in de “Abdij St Andries, Lophem. België” (Sint-Andriesabdij, Zevenkerken 4, 8200 Loppem) bij de creatie van een cyclus van chomolithografische illustraties van de liturgische kalender, uitgeven door
Chrimolith. J.L. Goffaert, Bruxelles.
Deze complete set van 63 litho’s in Art Deco-stijl met prachtige kleuren overbruggen het Kerkelijk Jaar. Dit loopt niet gelijk met het kalenderjaar, maar begint met de “Eerste Zondag van de Advent” (tussen 27 november en 3 december) en eindigt met het “Hoogfeest van Christus Koning” (de laatste zondag vóór de Advent).
De genummerde platen hebben de handtekening van de artiest en het jaartal (periode 1923-1934).
De platen meten 61 op 40 cm, de afbeeldingen zelf: 51 op 36,5 cm.
De volgens het kerkelijk jaar gerangschikte platen zitten achter glas in een geverniste volle eiken kader van 73 op 51,5 cm met een dikte van 3,5 cm.
Achteraan zijn er 2 ooghaken om het 8 kg zware kader op te hangen en is er een houten openslaand deurtje met 2 deurhaken.
Zo kan de passende plaat binnen het kerkelijk jaar vooraan worden geplaatst.
Onderaan elke plaat wordt verwezen naar de voorgestelde zondag of het bijkomend feest van het Kerkelijk Jaar, met daaronder een bijpassende bijbeltekst.
Gezien de periode van opmaak zijn alle teksten in Oud-Nederlandse spelling.