SPEYBROUCK, Jos. [Jozef]. ~ Via Crucis en de VII Weeén van Maria.
Uitgegeven bij Lannoo te Tielt, 1928.
Prachtig ingekleurd - zie foto's.
Kruisweg: 14 ingekleurde litho's.
Weeën: 7 litho's niet ingekleurd.
Alle gesigneerd en gedateerd in de druk
Folio (470 × 320 mm) inclusief 21 paginagrote litho's. Los in originele rode map. (redelijke staat)
Eerste editie. Eén van de 500 exemplaren van deze opvallende modernistische kruisweg (en zeven vreugden van de Maagd). Speybrouck (1891-1956) was doordrenkt van de religieuze en artistieke cultuur van de Lage Graafschappen en werkte van 1923 tot 1940 nauw samen met de Benedictijner Orde in de Abdij van Sint-André bij Brugge. Hij tekende talrijke Vlaams-Nationalistiche en religieus geïnspireerde werken.
Ref. P. Piron, 1999, bl. 1240: Kortrijk 1891-1956, schilder, tekenaar, illustrator.
Meer info over deze kunstenaar;
https://www.lambiek.net/artists/s/speybrouck_jos.htm
http://sacredartpilgrim.com/collection/view/36
https://www.iconecristiane.it/2010/06/15/via-crucis-per-mano-di-jos-speybrouck-1928/