Jos van den Berg - Nieuwe Haagse School - jaren 50 Inkt tekening "Cagnes sur mer" gesigneerd - Verkocht

Jos van den Berg - Nieuwe Haagse School - jaren 50 Inkt tekening "Cagnes sur mer" gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!
Tekening / Aquarel

Jos van den Berg - Nieuwe Haagse School - jaren 50 Inkt tekening "Cagnes sur mer" gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Jos van den Berg - Nieuwe Haagse School - jaren 50 Inkt tekening "Cagnes sur mer" gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Jos van den Berg - Nieuwe Haagse School - jaren 50 Inkt tekening "Cagnes sur mer" gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Jos van den Berg - Nieuwe Haagse School - jaren 50 Inkt tekening "Cagnes sur mer" gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Jos van den Berg - Nieuwe Haagse School - jaren 50 Inkt tekening "Cagnes sur mer" gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Jos van den Berg - Nieuwe Haagse School - jaren 50 Inkt tekening "Cagnes sur mer" gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!Jos van den Berg - Nieuwe Haagse School - jaren 50 Inkt tekening "Cagnes sur mer" gesigneerd kopen? Bied vanaf 1!
  • Jos van den Berg (1905-1978)
Type kunstwerkTekening / Aquarel
TechniekPen (Inkt)
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen21.5 x 27.5 cm (h x b)
Passe-partout50 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Originele, door de Nieuwe Haagse School kunstenaar Jos van den Berg (1905-1978) in de jaren 50 gemaakte pentekening "Cagnes sur Mer". Met pen gesigneerd rechtsonder. Afmetingen van de tekening (bladmaat) zijn 21.5x27.5cm (HxB). In passe partout zijn de maten 50x35cm.
    Verkeert in goede conditie. Het papier is iets gelig.

    Jos (Josua Michiel) van den Berg werd geboren op 10 augustus1905 in  Den Helder en overleed op 14 november 1978 te Den Haag

    Jos was als lilliputter een opvallend figuur in het Haagse kunstenaarswereldje uit de zestiger jaren. Jos werd door zijn vrienden uit de Posthoorn  dan ook steevast Josje genoemd. Werkte en leefde in Den Haag vanaf 1944 en zijn atelier was gevestigd aan de Sumatrastraat nummer 40.

    Opleiding: Vrije Academie in Parijs, Academie van Beeldende Kunsten in Rotterdam (1919 -23) en de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag (1929 -35).  Was een leerling van onder andere Joop Kropff.

    In 1964 verscheen er een ontwerp van Josje op een postzegel uit de serie zomerzegels van de PTT.( 12+9 ct)

    Lid van Pulchri Studio en de Posthoorngroep.

    Verkreeg in 1956 de Jacob Hartogprijs.

    Werk onder meer in het Haags Gemeentemuseum, Museum voor Communicatie( Postmuseum) in Den Haag en in de Rijkscollectie.
papier iets gelig.
Binnen Nederland € 7,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 20,00

ObjectlocatiePurmerend,  Nederland
Starttijd7-2-2023 om 21:54
Eindtijd16-2-2023 om 22:45
Biedingen (3)