Een groot schilderij van de Amsterdamse kunstenares Josefa Tepe (1884-1962). -Olieverf op doek, opgespannen op een houten spieraam en ingelijst in de originele houten lijst. -Gesigneerd rechtsonder. -Afmetingen: Lijst, 102 x 94 cm. Spieraam, 95 x 87 cm. Beeld, 94,5 x 86 cm. Dit schilderij werd geëxposeerd tijdens de tentoonstelling “Onze kunst van heden”, een expositie in Het Rijksmuseum Amsterdam van 18 november 1939 t/m 29 februari 1940. -Herkomst: uit de kunstcollectie van Brentano, een organisatie die zijn bestaan te danken heeft aan Josephus Augustinus Brentano (Amsterdam, 28 augustus 1753 - Amsterdam, 16 april 1821), een Nederlandse katholieke koopman van Italiaanse afkomst, kunstverzamelaar, mecenas en filantroop. -Conditie: Het werk is in goede staat met wat lichte craquelé. De lijst heeft slijtplekjes. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenares: Josefa Johanna Julia Maria Tepe (Amsterdam 5 mei 1884 – Amsterdam 21 januari 1962), schilder. -Naamsvariant: Josepha Tepe. -Onderwerpen: bloemstillevens. Samen met Elsa van Doesburgh (1875-1957) en Marie Wandscheer (1855-1936) behoorde Josefa Tepe tot de externe volgelingen van de 'Amsterdamse Joffers', vrouwelijke schilders, opgeleid aan de kunstacademie, die zich aan het eind van de 19e eeuw als professionele groep presenteerde in de door mannen gedomineerde Amsterdamse kunstscene. Josefa Tepe was lid van de kunstenaarsvereniging St. Lucas. -Literatuur: Jacobs 1993 ; Scheen 1969-1970.
Afhandeling: Let op A.U.B. : -Het werk kan worden afgehaald in Amsterdam. Afhalen heeft onze sterke voorkeur. Vanwege het formaat kan het werk niet per post verzonden worden. Het afhalen heeft voor ons geen haast, dus het kan wanneer het u schikt om naar Amsterdam te komen. -U kunt in Nederland en België eventueel gebruikmaken van de gespecialiseerde koeriersdienst van Kunstveiling: “Swift koeriers”. (zie ook de info onderaan deze pagina onder het kopje “Koeriersdienst”). Binnen Nederland zijn de bezorgkosten van Swift Koeriers voor dit werk: € 47,49.
Goed
Het werk is in goede staat met wat lichte craquelé. De lijst heeft slijtplekjes. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur.
koeriersdienst