Jozef Bossaert : Acrylverf op Japans papier , Wounded Knee – ingelijst -1976 - Verkocht

Jozef Bossaert : Acrylverf op Japans papier , Wounded Knee – ingelijst -1976 kopen? Bied vanaf 50!

Verkoopprijs: € 50,00

Jozef Bossaert : Acrylverf op Japans papier , Wounded Knee – ingelijst -1976 kopen? Bied vanaf 50!Jozef Bossaert : Acrylverf op Japans papier , Wounded Knee – ingelijst -1976 kopen? Bied vanaf 50!Jozef Bossaert : Acrylverf op Japans papier , Wounded Knee – ingelijst -1976 kopen? Bied vanaf 50!Jozef Bossaert : Acrylverf op Japans papier , Wounded Knee – ingelijst -1976 kopen? Bied vanaf 50!Jozef Bossaert : Acrylverf op Japans papier , Wounded Knee – ingelijst -1976 kopen? Bied vanaf 50!Jozef Bossaert : Acrylverf op Japans papier , Wounded Knee – ingelijst -1976 kopen? Bied vanaf 50!Jozef Bossaert : Acrylverf op Japans papier , Wounded Knee – ingelijst -1976 kopen? Bied vanaf 50!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2887 verkochte items
Alle items van deze verkoper (18)
  • Jozef Bossaert (1915-2006)

Een groot werk uit 1976 van de Belgische kunstenaar Jozef Bossaert (1915-2006), getiteld: “Wounded Knee”.

-Gesigneerd, gedateerd en getiteld. Geschilderd op dun Japans papier, geplakt op karton.

-Ingelijst in een houten lijst met glasplaat.

-Afmetingen: Lijst, 79 x 60 cm. Blad / Beeld, 55 x 40 cm

-Herkomst: Uit een grote particuliere kunstverzameling van het werk van Jozef Bossaert.

-Conditie: Het werk is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes.

Zie ook de foto’s.

Kan zo aan de muur.

Informatie over de kunstenaar:

Frater Josephus (‘Jozef’) Antonius Mauritius Bossaert, geboren 08-06-1915 in Gent (België) en overleden 13-05-2006 in Kessel-Lo (Leuven, België), graficus, schilder, pentekenaar, linosnijder, vervaardiger van houtsnedes, collagist en illustrator.

Opleiding: Hoger Instituut voor Schone Kunsten St.-Lukas in Gent (1940-1947).

Jozef Bossaert was lid van de congregatie van de broeders Maristen en vestigde zich van 1955-1987 in Nederland (Nijmegen), waar hij een atelier opende: "Open Atelier De Westerhelling, centrum voor levende kunst". In 1987 nam hij zijn intrek in Habay-la-Veille, in de Ardennen, waar hij een soortgelijk atelier opende en leidde tot in 2004.

In 1993 ontving hij de ANV-Visser Neerlandiaprijs voor zijn culturele verdiensten.

Informatie over Wounded Knee:

Op 29 december 1890 vindt in Amerika de Slag bij Wounded Knee plaats. Het is het laatste grote treffen tussen de blanken en de indianen. Er wordt een bloedbad aangericht.

In de jaren zeventig van de 20e eeuw was er in de Verenigde Staten een opleving van indianenactivisme. Er was veel aandacht voor de lotgevallen van de Amerikaanse indianen, met name die in het Wilde Westen na 1860, en vestigde ook kritische aandacht op het onverwerkte verleden en in het bijzonder de gebeurtenissen te Wounded Knee. Daarbij rees in grotere kring het inzicht dat daar door de Amerikaanse overheid oorlogsmisdaden zouden zijn gepleegd.

Op 27 februari 1973 werd het dorp Wounded Knee bezet door honderden jonge leden van de American Indian Movement (AIM), die er een Oglala Sioux-vrijstaat uitriepen.

De Amerikaanse autoriteiten stuurden gewapende eenheden naar Wounded Knee en sneden de elektriciteitsvoorziening af. Af en toe werden er schoten gewisseld. Tot grootschalig geweld kwam het echter niet. Na 73 dagen werd de bezetting gebroken. Er werden 1200 arrestaties verricht.

(bron: Wikipedia)

Titel: “Wounded Knee”.

Kunstenaar: Jozef Bossaert.

Techniek: Acrylverf op dun Japans papier, geplakt op karton.

Jaartal: 1976.

Afmetingen: Lijst, 79 x 60 cm. Blad / Beeld, 55 x 40 cm

Ingelijst: Ingelijst in een houten lijst met glasplaat.

Gesigneerd: Gesigneerd in het werk rechtsonder en ook op de achterkant.

Herkomst: Uit een grote particuliere kunstverzameling van het werk van Jozef Bossaert.

Conditie: Het werk is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes.

Zie ook de foto’s.

Kan zo aan de muur.

LET OP:

-Het ingelijste werk kan afgehaald worden in Amsterdam. Dit heeft onze sterke voorkeur i.v.m. de kwetsbaarheid van de glasplaat.

-Het werk kan eventueel ZONDER LIJST EN GLASPLAAT aangetekend verzonden worden via PostNL.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Jozef Bossaert (1915-2006)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2887 verkochte items
Dit item is verkocht voor 50,00
Starttijd:06-03-2018 om 17:14
Eindtijd:13-03-2018 om 21:14
kristel1963
11 mrt. / 15:55
€ 50