Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: Wednesday(wandelende Karel Appel) - Verkocht

Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: Wednesday(wandelende Karel Appel) kopen? Bied vanaf 225!
Grafiek (handgesigneerd)

Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: Wednesday(wandelende Karel Appel) kopen? Bied vanaf 225!Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: Wednesday(wandelende Karel Appel) kopen? Bied vanaf 225!Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: Wednesday(wandelende Karel Appel) kopen? Bied vanaf 225!
  • Karel Appel (1921-2006)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
IngelijstIngelijst
Afmetingen73 x 60 cm (h x b)
Incl. lijst91 x 75.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage27/100

Ingelijste zeefdruk van Karel Appel. Titel: Wednesday (wandelende Karel Appel). Oplage: 27/100. Afmetingen incl lijst: H91 x b75.5cm. Afmetingen voorstelling: H73 x b60cm. Het werk is, rechts onderaan, gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Verzenden/ophalen:

Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag(Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen , bij vooruitbetaling, is zeer ruim, m.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. Het werk kan ook worden verstuurd via een  kunstkoerier(Swift).

Karel Appel (Amsterdam, 25 april 1921 – Zürich, 3 mei 2006) was een Nederlands schilder en beeldhouwer in de moderne kunst uit de tweede helft van de twintigste eeuw, die tot de expressionisten kan worden gerekend. Hij brak door met zijn lidmaatschap van de Cobra-groep.

1957–2006: Internationale doorbraak

Op de verste wand in de tuinzaal van het Stedelijk Museum een schildering van Appel, gefotografeerd rond 1960

Vanaf 1957 reisde Appel regelmatig naar New York. Daar schilderde hij onder andere portretten van jazzmusici. Hij ontwikkelde zijn eigen stijl, onafhankelijk van anderen. Gedurende deze periode ging hij steeds meer in de richting van de abstracte kunst, hoewel hij dat zelf bleef ontkennen. De titel van een werk als Compositie lijkt daar echter wel op te wijzen.

Eind jaren zestig verhuisde Appel naar het Château de Molesmes, bij Auxerre. Appel werd intussen steeds meer internationaal gewaardeerd. In 1968 kwam er eindelijk ook een solotentoonstelling in het Stedelijk Museum in Amsterdam.

Exposities volgden in de Kunsthalle in Bazel, in Brussel (1969), en in het Centraal Museum in Utrecht (1970). Een reizende expositie door Canada en de Verenigde Staten volgde in 1972.

Rond 1990 had Appel vier ateliers, in New York, Connecticut, Monaco en in Mercatale Valdarno (Toscane).[1] Vooral het atelier in New York gebruikte hij om te experimenteren met zijn schilderwerk. De experimenten uit New York werkte hij uit in zijn andere ateliers. Door het andere licht in bijvoorbeeld Toscane ontstond daar met dezelfde thema's werk met een geheel eigen karakter.

Ter gelegenheid van een tentoonstelling in het Stedelijk Museum in Amsterdam vertelde hij aan Rudi Fuchs, toenmalig directeur van het museum, over zijn werk. Voordat hij begon, keek hij lang naar het doek, maar als hij eenmaal begon met schilderen, kon hij zijn impulsen om verf aan te brengen bijna niet bijhouden. Hij gaf de indruk te werken als een bezetene, waarbij hij echter wel veel tijd nam om de verf in de juiste kleur te mengen. Als het doek bijna af was, werkte hij langzamer, ten slotte zette hij nog maar een enkele toets of liet de laatste verbeteringen zelfs weg. Appel werkte altijd aan één schilderij tegelijk.

Vlak voor zijn dood in 2006 voltooide Appel een postzegel voor TPG Post. De postzegel met een waarde van 39 cent verscheen in september 2006 ter gelegenheid van een tentoonstelling over beeldende kunstenaars en postzegels met de titel Kunst om te versturen.

Cimetière du Père-Lachaise, het graf van Karel Appel

Karel Appel werd in besloten kring begraven op het kerkhof van Père-Lachaise in Parijs.

De voorstelling is in zeer goede staat. Langs de witte randen, zit wat verkleuring.

Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland
Starttijd24-12-2022 om 19:38
Eindtijd3-1-2023 om 19:59
Biedingen (11)