Kees van Bohemen - Litho: variatie op een golfbreker (gesigneerd!) - 1982 - Verkocht

Kees van Bohemen - Litho: variatie op een golfbreker (gesigneerd!) - 1982 kopen? Bied vanaf 175!

Verkoopprijs: € 201,25 (Incl. 15% veilingkosten)

Kees van Bohemen - Litho: variatie op een golfbreker (gesigneerd!) - 1982 kopen? Bied vanaf 175!Kees van Bohemen - Litho: variatie op een golfbreker (gesigneerd!) - 1982 kopen? Bied vanaf 175!Kees van Bohemen - Litho: variatie op een golfbreker (gesigneerd!) - 1982 kopen? Bied vanaf 175!

Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (172)

5369 verkochte items
Alle items van deze verkoper (362)
  • Kees van Bohemen (1928-1985)
Jaartal1982
TechniekLitho
OnderwerpZeegezicht
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen54.5 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage58/60
Litho van Kees van Bohemen. Titel: variatie op een golfbreker. Jaar: 1982. Nr: 58/60. Afmetingen blad H54.5cm x b38cm. Het werk is rechts onderaan gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Verzenden/ophalen:
Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag (Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen , bij vooruitbetaling, is zeer ruim, m.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. Het werk kan ook worden verzonden. Onze verzenddagen zijn dinsdag en donderdag.

Cornelis Bernardus van Bohemen (Den Haag, 27 september 1928 - aldaar, 22 september 1985) was een Nederlands kunstschilder.
Kees van Bohemen studeerde in de jaren 1940 aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Op vierentwintigjarige leeftijd ontving hij een stipendium waarmee hij naar Parijs reisde. Hij verbleef daar vijf jaar met tussenpauzes en sloot vriendschap met enkele schilders uit de Cobra groep; hij deelde tot 1957 een atelier met Corneille.
Hij sloot zich eind jaren 1950 aan bij de Nederlandse Informele Groep. Andere leden van deze groep waren Armando, Jan Schoonhoven en Jan Henderikse. Nadien was hij zijdelings betrokken bij de Nederlandse Nul-beweging; hij onderhield persoonlijke contacten met de leden daarvan. Hij was ook lid van de Posthoorngroep, Pulchri Studio en de Haagse Kunstkring. Werd in 1954 lid van de vereniging Sint Lucas in Amsterdam
Van Bohemen bezocht verschillende Europese landen en maakte reizen naar de Verenigde Staten en naar Afrika (1972). Hij maakte grote kleurrijke doeken van vrouwen, sporters en exotische motieven. De expressieve verfbehandeling stond bij hem voorop; hij wilde uitdrukkelijk niet een verhaaltje vertellen met zijn schilderijen.
Werk van zijn hand bevindt zich in de collecties van onder andere Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, het Gemeentemuseum in Den Haag en het Stedelijk Museum in Amsterdam.
Kees van Bohemen was de broer van de Haagse schilderijenrestaurator Nico van Bohemen en vader van acteur Casper van Bohemen.

Dit item is verkocht voor 201,25(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:19-05-2022 om 15:30
Eindtijd:28-05-2022 om 09:10
ToscaVissers
27 mei / 22:56
€ 175