Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 - Verkocht

Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!
Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!Klaas Pijlman - 2x Olieverf op doek , 2x Duinlandschap – 1947 kopen? Bied vanaf 1!
  • Klaas Pijlman (1917-2007)
Jaartal1947
StijlKlassiek
IngelijstOp Spieraam
Afmetingen40 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • 2 Vroege werken uit 1947 van de Nederlandse kunstenaar Klaas Pijlman (1917-2007).

    -Olieverf op doek, gespannen op een houten spieraam.

    -1 Schilderij is gesigneerd en gedateerd (1947) rechtsonder. 1 schilderij is niet gesigneerd en is waarschijnlijk ook uit 1947.

    -Afmetingen van beide schilderijen: 40 x 50 cm.

    -Herkomst: Uit de collectie kunstwerken van de in 2007 overleden kunstenaar.

    -Conditie: Het werk met de signatuur is in goede staat met lichte slijtplekjes op de hoekjes. Het schilderij zonder signatuur heeft linksonder een scheurtje in het doek (2,5 cm).

    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    (Wij bieden nog meer werk van Klaas Pijlman ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).

    Informatie over de kunstenaar:

    Klaas Pijlman, geboren 05-01-1917 in Amsterdam en overleden 18-07-2007 in Amsterdam, illustrator, aquarellist, tekenaar, schilder, linosnijder, striptekenaar en docent.

    -Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs Amsterdam (de latere Gerrit Rietveld Academie).

    Hij was de zoon van Fetze Pijlman (1882-1965), componist van kerkmuziek en eigenaar van muziekuitgeverij 'De Harp', en Maria Johanna Stoffels (1875-1953), naaister.

    Het christelijke geloof was voor Klaas Pijlman leidraad en inspiratiebron. Hij illustreerde religieuze boeken van o.a. Mej. G. (Gesina) Ingwersen. Ook illustreerde hij jeugdboeken van de schrijver K. (Klaas) Norel. Hij was leraar tekenen op verschillende pedagogische academies in Amsterdam, o.a. aan de Gereformeerde Kweekschool (GKS). In Amersfoort was hij ook leraar aan het Christelijk Lyceum.

    -Stijl: Zijn werken ademen de sfeer van de “Bergense School”.

    -Onderwerpen van zijn vrije kunst: o.a. Christelijk religieuze voorstellingen, landschappen, dorps- en stadsgezichten, naakten, fantasiedieren, portretten en stillevens.

    Klaas Pijlman was lid van de vereniging Bond van Christelijke Kunstenaars (BCK).

    -Literatuur: Pieter Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 203-204.

    -De 2 werken kunnen afgehaald worden in Amsterdam.

    -De 2 werken kunnen aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België, Frankrijk, Duitsland: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Het werk met de signatuur is in goede staat met lichte slijtplekjes op de hoekjes. Het schilderij zonder signatuur heeft linksonder een scheurtje in het doek (2,5 cm). Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

Klaas Pijlman (1917-2007)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (84)

2975 verkochte items
Alle items van deze verkoper (35)
50 cm
40 cm
Dit item is verkocht voor 69,00 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:14-01-2020 om 10:03
Eindtijd:26-01-2020 om 16:20
Biedingen (10)
FelixTBK
24 jan. / 17:15
€ 60
MartinHarlaar
24 jan. / 17:15
€ 51
FelixTBK
20 jan. / 14:13
€ 35
Bagnodiceze
14 jan. / 20:27
€ 30
heine
14 jan. / 17:22
€ 25
Oversloot
14 jan. / 17:22
€ 20
heine
14 jan. / 16:29
€ 15
Oversloot
14 jan. / 16:26
€ 10
heine
14 jan. / 16:26
€ 5
Oversloot
14 jan. / 10:35
€ 1