Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 - Verkocht

Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!
Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!Klaas Pijlman - Ingelijste aquarel, “Bloemstilleven” – 1980 kopen? Bied vanaf 50!
  • Klaas Pijlman (1917-2007)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1980
TechniekAquarel
OnderwerpStilleven
IngelijstIngelijst
Afmetingen53.5 cm x 36.5 cm (h x b)
Lijst74 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een werk uit 1980 van de Nederlandse kunstenaar Klaas Pijlman (1917-2007).

    -Gesigneerd en gedateerd rechtsonder.

    -Door de kunstenaar zelf ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.

    -Afmetingen: Lijst, 74 x 57 cm. Beeld, 53,5 x 36,5 cm.

    -Herkomst: Uit de collectie kunstwerken van de in 2007 overleden kunstenaar.

    -Conditie: De aquarel is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes en heeft aan de linkerrand 2 kleine beschadigingen.

    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    Kan zo aan de muur.

    (Gelijktijdig met dit werk bieden wij nog meer werk van Klaas Pijlman ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).

    Informatie over de kunstenaar:

    Klaas Pijlman, geboren 05-01-1917 in Amsterdam en overleden 18-07-2007 in Amsterdam, illustrator, aquarellist, tekenaar, schilder, linosnijder, beeldhouwer en docent.

    -Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs (Amsterdam).

    Hij was de zoon van Fetze Pijlman (1882-1965), componist van kerkmuziek en eigenaar van muziekuitgeverij 'De Harp', en Maria Johanna Stoffels (1875-1953), naaister.

    Het christelijke geloof was voor Klaas Pijlman leidraad en inspiratiebron. Hij illustreerde religieuze boeken van o.a. Mej. G. (Gesina) Ingwersen. Ook illustreerde hij jeugdboeken van de schrijver K. (Klaas) Norel. Hij was leraar tekenen op verschillende pedagogische academies in Amsterdam, o.a. aan de Gereformeerde Kweekschool (GKS). In Amersfoort was hij ook leraar aan het Christelijk Lyceum.

    -Onderwerpen van zijn vrije kunst: o.a Christelijk religieuze voorstellingen, landschappen, dorps- en stadsgezichten, naakten, fantasiedieren, portretten en stillevens.

    Hij was lid van de vereniging Bond van Christelijke Kunstenaars (BCK).

    -Literatuur: Pieter Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 203-204.

    Tot op hoge leeftijd werkte Klaas Pijlman in zijn atelier in de Lomanstraat in Amsterdam.

    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam. Afhalen heeft onze zeer sterke voorkeur i.v.m. de grootte en de kwetsbaarheid van het werk.

    -Vanwege de kwetsbaarheid kan het werk niet per post verzonden worden.

    -U kunt wel gebruikmaken van de gespecialiseerde koeriersdienst van Kunstveiling: “Swift koeriers”.

    (zie ook de info onderaan deze pagina onder het kopje “Koeriersdienst”). Binnen Nederland zijn de bezorgkosten van Swift Koeriers voor dit werk: € 45,50.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

De aquarel is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes en heeft aan de linkerrand 2 kleine beschadigingen. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

Klaas Pijlman (1917-2007)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (84)

2970 verkochte items
Alle items van deze verkoper (36)
57 cm
74 cm
36.5 cm
53.5 cm
Dit item is verkocht voor 57,50 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:29-02-2020 om 18:54
Eindtijd:08-03-2020 om 16:18
AnkePenning
05 mrt. / 20:35
€ 50