Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970

Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!

Verkoopprijs: € 226,00

Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!Klaas Pijlman - Olieverf op paneel , Naakte vrouw – gesigneerd – 1970 kopen? Bied vanaf 35!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (72)

2663 verkochte items
  • Klaas Pijlman (1917-2007)
Jaartal1970
DragerPaneel
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen48 cm x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een werk uit 1970 van de Nederlandse kunstenaar Klaas Pijlman (1917-2007).

    -Geschilderd op een paneel MDF en gesigneerd en gedateerd rechtsonder. Niet ingelijst.

    -Afmetingen: 48 x 23 x 1,5 cm.

    -Herkomst: Uit de collectie kunstwerken van de in 2007 overleden kunstenaar.

    -Conditie: Het paneel heeft slijtplekjes, m.n. aan de bovenrand.

    Zie ook de foto’s.

    Het werk kan zo aan de muur. Het heeft een ophangoog aan de achterkant.

    (Gelijktijdig met dit werk bieden wij nog meer werk van Klaas Pijlman ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).

    Informatie over de kunstenaar:

    Klaas Pijlman, geboren 05-01-1917 in Amsterdam en overleden 18-07-2007 in Amsterdam, illustrator, aquarellist, tekenaar, schilder, linosnijder en docent.

    Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs (Amsterdam).

    Hij was de zoon van Fetze Pijlman (1882-1965), componist van kerkmuziek en eigenaar van muziekuitgeverij 'De Harp', en Maria Johanna Stoffels (1875-1953), naaister.

    Het christelijke geloof was voor Klaas Pijlman leidraad en inspiratiebron. Hij illustreerde religieuze boeken van o.a. Mej. G. (Gesina) Ingwersen. Ook illustreerde hij jeugdboeken van de schrijver K. (Klaas) Norel. Hij was leraar tekenen op verschillende pedagogische academies in Amsterdam, o.a. aan de Gereformeerde Kweekschool (GKS). In Amersfoort was hij ook leraar aan het Christelijk Lyceum.

    Stijl: Zijn schilderijen ademen de sfeer van de “Bergense School”.

    Onderwerpen van zijn vrije kunst: o.a. Christelijk religieuze voorstellingen, landschappen, dorps- en stadsgezichten, naakten, fantasiedieren, portretten en stillevens.

    Hij was lid van de vereniging Bond van Christelijke Kunstenaars (BCK).

    Literatuur: Pieter Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 203-204.

    Tot op hoge leeftijd werkte Klaas Pijlman in zijn atelier in de Lomanstraat in Amsterdam. In 2007 overleed hij aan de gevolgen van een longontsteking.

    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.

    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Het paneel heeft slijtplekjes, m.n. aan de bovenrand.

Dit item is verkocht voor 226,00

Starttijd:22-01-2019 om 12:22
Eindtijd:04-02-2019 om 19:15

Biedingen (13):

jongmans002
4 feb. / 19:07
€ 226
noortje3
4 feb. / 19:06
€ 206
jongmans002
4 feb. / 19:06
€ 200
jongmans002
4 feb. / 19:05
€ 171
noortje3
4 feb. / 19:05
€ 161
jongmans002
4 feb. / 19:05
€ 155
jongmans002
4 feb. / 19:01
€ 126
noortje3
4 feb. / 19:01
€ 116
noortje3
4 feb. / 18:56
€ 115
jongmans002
4 feb. / 18:56
€ 105
jongmans002
4 feb. / 18:28
€ 71
kiwi01
4 feb. / 18:28
€ 61
kiwi01
26 jan. / 17:25
€ 35