Laetitia de Haas - "le soleil" | kleurenets/aquatint - ingelijst

Laetitia de Haas - "le soleil" | kleurenets/aquatint - ingelijst kopen? Bied vanaf 54!
Laetitia de Haas - "le soleil" | kleurenets/aquatint - ingelijst kopen? Bied vanaf 54!Laetitia de Haas - "le soleil" | kleurenets/aquatint - ingelijst kopen? Bied vanaf 54!Laetitia de Haas - "le soleil" | kleurenets/aquatint - ingelijst kopen? Bied vanaf 54!Laetitia de Haas - "le soleil" | kleurenets/aquatint - ingelijst kopen? Bied vanaf 54!Laetitia de Haas - "le soleil" | kleurenets/aquatint - ingelijst kopen? Bied vanaf 54!Laetitia de Haas - "le soleil" | kleurenets/aquatint - ingelijst kopen? Bied vanaf 54!Laetitia de Haas - "le soleil" | kleurenets/aquatint - ingelijst kopen? Bied vanaf 54!Laetitia de Haas - "le soleil" | kleurenets/aquatint - ingelijst kopen? Bied vanaf 54!Laetitia de Haas - "le soleil" | kleurenets/aquatint - ingelijst kopen? Bied vanaf 54!
  • Laetitia de Haas (1948)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1985
TechniekEts/Aquatint
IngelijstIngelijst
Afmetingen20.5 cm x 26 cm (h x b)
Lijst50.5 cm x 40.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage66 van 70
Prachtige kleurenets/aquatint van de bekende Laetitia de Haas (1948)
Titel: "le soleil"
Jaar: 1985
Oplage: 66/70
Met de hand in potlood gesigneerd
Afmetingen van de afbeelding: 18 x 24 cm
Strak ingelijst met wit passe-partout in een aluminium wissellijst
De ets verkeert in zeer goede staat, met een (enkele) lichte golving in het blad.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.

Over de kunstenaar:
Laetitia de Haas wordt in 1948 in Voorburg geboren als dochter van kunstenares Willy Belinfante. Nadat ze aan de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam is afgestudeerd blijft ze in de hoofdstad wonen en werken. Ze maakt in een herkenbare, ietwat naïeve en verstilde, figuratieve stijl met name olieverfschilderijen en kleurenetsen. Voor haar omvangrijke grafische werk ontvangt ze in 1986 de Prix Francois 1. Gezien de dromerige, idyllische sfeer is het niet verwonderlijk dat er talloze wenskaarten van haar oeuvre zijn gedrukt, die via internet verkrijgbaar zijn. 'In het schijnbaar onopvallende weet zij het fascinerende te ontdekken', aldus een rake typering van een recensent. Tuinen en binnenplaatsjes, natuur door mensenhanden vormgegeven, dat zijn de geliefde onderwerpen van Laetitia de Haas. De resten van menselijke activiteit, zoals stoelen, tafels, theegerei, suggereren het aanwezig zijn van de mens. Daardoor ontstaat er een harmonie der dingen. Het werk straalt een voornaamheid en rust uit, die wij in de dagelijkse werkelijkheid dikwijls ontberen. Het is deze ontspannen sfeer die velen zo aanspreekt. Ogenschijnlijk ademen haar schilderijen en etsen een sfeer van zorgeloosheid uit, hetgeen niet wil zeggen dat haar werk met eenzelfde vanzelfsprekendheid tot stand komt. Het vaak moeilijke wordingsproces vindt plaats in de eenzaamheid van het atelier, waar de problemen om een sfeer van onbevangenheid te creëren worden opgelost. Behalve talent zijn grote discipline en werklust eigenschappen die noodzakelijke voorwaarden zijn voor een echt kunstenaarschap. Laetitia de Haas bezit deze eigenschappen in ruime mate, hetgeen blijkt uit de omvang en de kwaliteit van haar oeuvre. 'Ik zoek altijd naar sfeervolle plaatsen, die mij aanspreken, of die mij iets zeggen en dus inspireren', zegt Laetitia de Haas. Daarnaast schildert ze graag romantische interieurs en doorkijkjes in tuinen, huizen en landschappen. 'De resten van menselijke activiteit, zoals stoelen, tafels, theegerei, suggereren het aanwezig zijn van de mens. Daardoor ontstaat er een harmonie der dingen'. Inderdaad ontbreken mensen consequent in het werk van Laetitia de Haas. Recensenten schrijven, dat haar schilderijen wel de indruk wekken dat elk moment een persoon te voorschijn kan komen. 'Ze zijn voelbaar aanwezig, maar niet fysiek.'

Bron: www.artzaanstad.nl

Met een (enkele) lichte golving in het blad.

Laetitia de Haas (1948)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  takamine
FA. (4)

Lid sinds 2020
306 verkochte items
Alle items van deze verkoper (31)
40.5 cm
50.5 cm
26 cm
20.5 cm
Sluit over 4d 0u 58m 02s
Openingsbod€ 54
ObjectlocatieHoorn,  Nederland
VerzendingAlleen binnen Europa
Starttijd:25-01-2023 om 20:35
Eindtijd:04-02-2023 om 19:24