Leentje Linders - Leentje Linders : Ets en aquatint , De overwinnaar - 1977 - Verkocht

Leentje Linders : Ets en aquatint , De overwinnaar - 1977 kopen? Bied vanaf 25!
Grafiek (handgesigneerd)

Leentje Linders : Ets en aquatint , De overwinnaar - 1977 kopen? Bied vanaf 25!Leentje Linders : Ets en aquatint , De overwinnaar - 1977 kopen? Bied vanaf 25!Leentje Linders : Ets en aquatint , De overwinnaar - 1977 kopen? Bied vanaf 25!Leentje Linders : Ets en aquatint , De overwinnaar - 1977 kopen? Bied vanaf 25!Leentje Linders : Ets en aquatint , De overwinnaar - 1977 kopen? Bied vanaf 25!Leentje Linders : Ets en aquatint , De overwinnaar - 1977 kopen? Bied vanaf 25!Leentje Linders : Ets en aquatint , De overwinnaar - 1977 kopen? Bied vanaf 25!
  • Leentje Linders (1942)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
GesigneerdHandgesigneerd

Een ronde ets uit 1977 van de Nederlandse kunstenares Leentje Linders (1942).

-Handgesigneerd, -gedateerd, -getiteld en -genummerd met potlood.

-Gemaakt in een oplage van 40 exemplaren. Dit is nr 13. Een eigen druk van de kunstenares.

-De ets is niet ingelijst en ook nooit ingelijst geweest. De ets zit in een papieren omslag met een geschreven boodschap van de kunstenares (“Voor burgemeester Brautigam........”).

-Afmetingen: Blad, 33 x 28 cm. Beeld / ets 16 cm doorsnede.

Herkomst: Uit de nalatenschap van Evert Brautigam (1922-1999), advocaat, oud-wethouder van Amsterdam en van 1975 tot aan zijn pensionering in 1987 burgemeester van Uithoorn.

Conditie: In zeer goede staat.

Zie ook de foto’s.

(Gelijktijdig met dit werk bieden wij nog een werk van Leentje Linders ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).

Informatie over de kunstenaar:

Helena ‘Leentje’ Johanna Linders-van Goozen, geboren 25-10-1942 in Zoeterwoude-Dorp, graficus en tekenaar.

Opleiding: de Vrije Academie voor Beeldende Kunst in Den Haag (afgerond in 1972).

Sinds de jaren ‘80 specialiseerde zij zich in het perfectioneren van van de oude 15de-eeuwse etstechnieken, waarmee ze een verbinding wil maken tussen heden en verleden.

Bekendheid kreeg ze door haar etsen over sport, maar vooral ook door haar werk in opdracht van luchtvaart- en scheepvaartmaatschapijen. In opdracht van de Koninklijke Marine maakte zij verschillende etsen over hun nieuwe fregatten. In 2005 maakte zij 14 grote kunstwerken voor het nieuwe schip van de Holland America Lijn, de MS Noordam.

Het belangrijkste thema in haar werk is “beweging”, die wordt gedragen door een knappe toepassing en koppeling van de verschillende etstechnieken.

Op 9 november 2008 won zij de BAS Grafiekprijs met haar werk “Apollo thirteen”.

Haar werk bevindt zich in vele collecties, waaronder het Haags Gemeentemuseum, Museum of Modern Art te Seoul en Taipei en is opgenomen in de vermaarde Caldic Collectie. Ook is werk van haar te zien in Hotel De ‘L EUROPE te Amsterdam en in de voormalige Verkeerstoren van Schiphol-Oost.

Titel: “De overwinnaar”.

Kunstenaar: Leentje Linders.

Techniek: Ets en aquatint op geschept papier.

Jaartal: 1977.

Ingelijst: Nee.

Afmetingen: Blad, 33 x 28 cm. Beeld / ets, 16 cm doorsnede.

Gesigneerd: Handgesigneerd met potlood linksonder.

Oplage: Gemaakt in een oplage van 40 exemplaren. Dit is nr 13.

Zie ook de foto’s.

-De ets kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-De ets kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd9-12-2017 om 14:14
Eindtijd17-12-2017 om 16:14
Biedingen (6)