Lia van Leeuwen - Ets in kleur - met potlood gesigneerd

Lia van Leeuwen - Ets in kleur - met potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 15!

Verkoopprijs: € 15,00

Lia van Leeuwen

Geplaatst door  HeartforArt

12 verkochte items
  • Lia van Leeuwen

Biografie

Lia van Leeuwen

Ik woon in Rotterdam-zuid en heb een atelier aan huis. Vanaf 1987 heb ik voornamelijk ge-etst en ik heb dat altijd met veel plezier gedaan. Sinds een aantal jaren werk ik voornamelijk met olieverf. Olieverf op doek. Met mijn etsen vertelde ik verhalen, symbolisch. Elk figuurtje vertegenwoordigde wel iets. Deze symbolen heb ik gebundeld in een spel kaarten: bezinningskaarten. Mijn symbolen zijn heel langzaamaan uit mijn beeldende werk verdwenen. Steeds meer naar de achtergond verschoven, achtergrond werd voorgrond en nu werk ik met kleur. Kleur vertegenwoordigt voor mij gevoel. In mijn schilderijen gaat het over gevoel, ruimte, betrokkenheid, vrijheid, warmte...

De etsen van Lia van Leeuwen kenmerken zich door een zeer persoonlijk kleurgebruik. Ze zijn alle min of meer ingekleurd, vaak met pigmenten die ze zelf zoekt (rode aarde) of koopt tijdens haar reizen, zoals Toscane. Het resultaat is dat de voorstelling een heel natuurlijke sfeer krijgt. Het werk krijgt het karakter van een nauw verbonden zijn met de aarde.

Stilistisch kun je deze aardsheid ook opmerken. Zij ontdekte dat bij het krassen van lijnen in een zinkplaat elke lijn anders werd. De lijnen veranderden tot vormen en figuren. Zo ontstond een eigen beeldtaal die zich nog steeds ontwikkelt en een zeer speelse en levendige wereld laat zien. Dit speelse, poëtische en licht humoristische in haar werk doet denken aan Paul Klee. In de loop van de jaren heeft ze een eigen manier van afdrukken ontwikkeld. Het gaat hierbij zowel om datgene wat in de plaat ingeëtst/ingekrast is (diepdruk) als om de kleuren die ze er met de roller op aanbrengt (hoogdruk). Dit maakt dat ieder blad net even anders kan zijn. Elke ets is dus uniek.

Lia van Leeuwen

Geplaatst door  HeartforArt

12 verkochte items

Dit item is verkocht voor 15,00

Starttijd:24-11-2014 om 11:49
Eindtijd:08-12-2014 om 11:49

Yvonne22
7 dec. / 20:11
€ 15