FA. (1)

Loekie Metz - Penning, brons: Anti-Kernbom, 1983

Loekie Metz - Penning, brons: Anti-Kernbom, 1983 kopen? Bied vanaf 250!
Loekie Metz - Penning, brons: Anti-Kernbom, 1983 kopen? Bied vanaf 250!Loekie Metz - Penning, brons: Anti-Kernbom, 1983 kopen? Bied vanaf 250!

Geplaatst door  VVPK
FA. (6)

Lid sinds 2019
135 verkochte items
Alle items van deze verkoper (4)
  • Loekie Metz (1918-2004)
TypeBijzondere Uitgaves
Jaartal1983
TechniekPenning
Afmetingen8 cm x 8 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Titel: Anti-Kernbom
Object: Gietpenning, brons
Afmetingen: 75 mm
Kwaliteit: Prachtig

In de jaren '8o van de twintigste eeuw bestond er in Nederland een algemeen onbehagen over, om niet te zeggen angst voor, over de bedreiging die de alomtegenwoordige kernwapens bieden. Een opgave om dat plastisch weer te geven. Metz boetseerde twee hoogst beweeglijke paarden in een gespannen modele; de een steigerend, de ander stervend. Het penningvlak is bijna te beperkt voor hun forse lijven met Griekse koppen. Tussen hen in staat te lezen: 'Sapere aude'. Durf verstandig te zijn; een regel uit de Epistolae van Horatius. De keerzijde beeldt op een vlak fond in verhoging een vredig tafereel uit: een slak die uit zijn huisje komt en een groepje paddestoelen, beschenen door de maan. 'Sapienti sat' is er tussen geschreven. Voor een goed verstaander is dit woord - en dit beeld - genoeg.  #Louk Tilanus, Handzame Sculptuur (Inschrijfpenning, oplage 95 exemplaren!)

Loekie Metz (1918-2004)

Alle items van deze kunstenaar(1)
Geplaatst door  VVPK
FA. (6)

Lid sinds 2019
135 verkochte items
8 cm
8 cm
Sluit over 8d 2u 15m 07s
Openingsbod€ 250
AfhalenNee is niet mogelijk
ObjectlocatieAmsterdam, Nederland
VerzendingAlleen binnen Europa
Starttijd:24-06-2022 om 12:41
Eindtijd:08-07-2022 om 21:30