Antoine Mortier - Petit Métaphore
Maureen Bachaus - 1177 (gemonteerd op hout)
Type | Grafiek (handgesigneerd) |
Jaartal | 1995 |
Drager | Geschept Papier |
Onderwerp | Figuren |
Ingelijst | Niet Ingelijst |
Afmetingen | 56 x 76 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Oplage | 197/250 |
Afmeting van het blad is 56 x 76 cm.
Fuit volgde een opleiding tot lithograaf aan de Amsterdamse Grafische School. Als schilder en tekenaar droeg hij in belangrijke mate bij aan de nieuwe ontwikkelingen in de figuratieve kunst. In 1967 had hij zijn eerste solo-expositie in Amsterdam waarna vele tentoonstellingen door heel Nederland volgden. Marinus Fuit woont en werkt in Haarlem
De schilderijen van
Marinus Fuit (Koog aan de Zaan, 1934) tonen een vervreemde wereld.
Het zijn voorstellingen die uit verschillende, altijd aan de
werkelijkheid ontleende, elementen worden opgebouwd.
De vormen zijn herkenbaar - flatgebouwen, trappen, een tram,
een paaltje - en worden minutieus uitgevoerd in grote composities met strenge
vormen en heldere, overwegend primaire kleuren. Het werk verwijst duidelijk
naar de zichtbare wereld om ons heen, ondanks sterke abstraheringen.
Langzamerhand verdwenen de mensen uit zijn werk en bepalen
alleen de objecten het beeld. De horizon en het perspectief vervullen daarin
een bijzondere rol.
Zijn werk suggereert vaak een onbegrensde ruimte. Het is de
neerslag van existentiële ervaringen met metafysische reikwijdte. Menselijke
aanwezigheid doet zich slechts vermoeden.
Conditie | Zeer Goed | ||
Prijs | Tot 5 kg.
Objectlocatie | Alkmaar, Nederland |
Starttijd | 3-2-2019 om 15:02 |
Eindtijd | 16-2-2019 om 19:40 |