Martin van Waning ( 1889 - 1972 ) - ets - landschap.

Martin van Waning ( 1889 - 1972 ) - ets - landschap. kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 20,00

Martin van Waning ( 1889 - 1972 ) - ets - landschap. kopen? Bied vanaf 1!Martin van Waning ( 1889 - 1972 ) - ets - landschap. kopen? Bied vanaf 1!Martin van Waning ( 1889 - 1972 ) - ets - landschap. kopen? Bied vanaf 1!Martin van Waning ( 1889 - 1972 ) - ets - landschap. kopen? Bied vanaf 1!Martin van Waning ( 1889 - 1972 ) - ets - landschap. kopen? Bied vanaf 1!Martin van Waning ( 1889 - 1972 ) - ets - landschap. kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  artb
FA. (7)

101 verkochte items
  • Martin van Waning (1889-1972)
GesigneerdHandgesigneerd

Ets  :  40  x  49  cm.  Volledig blad  :  62  x  74  cm.

Rechtsonder met potlood gesigneerd.

Ets in goede staat.

==========================================

Martinus Wilhelmus Franciscus (Martin) van Waning

(Den Haag, 4 september 1889 - Dokkum, 7 juli 1972)

Was een Nederlands kunstschilder.Leven en werk Grafmonument met zelfportret van Martin van WaningVan Waning was ingenieur en werkzaam in de techniek, maar besloot te gaan schilderen. Hij volgde lessen bij kunstenaars als Charles Dankmeijer en Willem de Zwart en trok later naar het kunstcentrum in Wiesbaden. In Duitsland ontmoette hij de Russische grootvorst Orlov en werd diens particuliere secretaris. Samen met Orlov reisde hij onder andere door Frankrijk, Itali_, Spanje en Noord-Afrika. In 1917 vestigde Van Waning zich weer in Nederland en woonde eerst in Oostvoorne en later op de Veluwe. Vanaf 1934 woonde hij op het waddeneiland Schiermonnikoog, waar hij zijn atelier vestigde in de voormalige zeevaartschool. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd het atelier gebombardeerd en een groot deel van zijn werk vernietigd.In het schilderwerk van Van Waning is de invloed van de Haagse School merkbaar. Hij schilderde onder meer watergezichten en landschappen. Naast schilderen was Van Waning actief als beeldhouwer, graficus en medailleur.Bron: Wikipedia

Dit item is verkocht voor 20,00

Starttijd:29-01-2018 om 16:02
Eindtijd:05-02-2018 om 21:02

Biedingen (7):

Artistiek2020
5 feb. / 19:36
€ 20
henkepenkie
5 feb. / 19:36
€ 19
Artistiek2020
5 feb. / 19:29
€ 17
henkepenkie
5 feb. / 19:29
€ 15
Artistiek2020
30 jan. / 18:27
€ 7
TripleR
30 jan. / 18:26
€ 5
TripleR
30 jan. / 17:03
€ 1