Maurice Wyckaert - Prachtige en zeldzame zeefdruk - 27/70 - 1990 - Verkocht

Maurice Wyckaert - Prachtige en zeldzame zeefdruk - 27/70 - 1990 kopen? Bied vanaf 125!
Grafiek (handgesigneerd)

Maurice Wyckaert - Prachtige en zeldzame zeefdruk - 27/70 - 1990 kopen? Bied vanaf 125!Maurice Wyckaert - Prachtige en zeldzame zeefdruk - 27/70 - 1990 kopen? Bied vanaf 125!Maurice Wyckaert - Prachtige en zeldzame zeefdruk - 27/70 - 1990 kopen? Bied vanaf 125!Maurice Wyckaert - Prachtige en zeldzame zeefdruk - 27/70 - 1990 kopen? Bied vanaf 125!Maurice Wyckaert - Prachtige en zeldzame zeefdruk - 27/70 - 1990 kopen? Bied vanaf 125!Maurice Wyckaert - Prachtige en zeldzame zeefdruk - 27/70 - 1990 kopen? Bied vanaf 125!Maurice Wyckaert - Prachtige en zeldzame zeefdruk - 27/70 - 1990 kopen? Bied vanaf 125!
  • Maurice Wyckaert (1923-1996)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1990
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen50 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage70
Dit is een prachtige en zeldzame zeefdruk van Maurice Wyckaert (Brussel 15 november 1923 - 17 juli 1996)
Afkomstig uit de kunstmap 10 X 70 X 50 uitgegeven door Vera Van Laer Gallery te Knokke in 1990.
Zeer kleine oplage: van 1 tot 70 en van I tot XX
Dit is oplage 27/70
Op Steinbach 250g papier.
Afmeting: 70 X 50 cm
Zeer goede staat. Steeds bewaard in de kunstmap en dus nooit ingekaderd geweest!
Zal in stevige koker verzonden worden met T&T.
Verzending B: 12€   NL: 20€

Wyckaert studeerde van 1940 tot 1950 aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Brussel, aan de Kunstacademie in Sint-Joost-ten-Node en aan het Vrije Atelier in Sint-Lambrechts-Woluwe.

Hij begon zich te interesseren voor de luministische ideeën van William Turner en James Ensor.

Vanaf 1955, onder de invloed van Oosterse kalligrafie, begon hij over te stappen op een lyrische abstractie. Hij verbeeldde op vrije en abstracte wijze landschappen, in aantrekkelijke kleurencombinaties.

In 1958 sloot hij vriendschap met de Deense schilder Asger Jorn en samen stichtten ze de Situationistische Internationale, langs waar ze hun revolutionaire, sociale en artistieke, opinies kenbaar maakten. In 1960 werd hij door de Situationistische Internationale aangeduid om hun Vierde Declaratie voor te lezen in het Institut des arts contemporains.

Tijdens een verblijf in Albisola, Italië, ontdekte hij de kracht van de door de zon overgoten landschappen en dit beïnvloedde sterk zijn werk. In 1965 vestigde hij zich in Nukerke en schilderde hij abstracte landschappen in een vogelperspectief en met eigenzinnige kleuren.

Zijn aanzienlijke bekendheid kwam er vanaf 1960, door zijn waterverfschilderijen, zijn gravures en litho's.

PrijsTot 5 kg.
Binnen België € 11,00

Maurice Wyckaert (1923-1996)

Belgisch Belgisch

Geplaatst door  in2art
218 verkochte items
Alle items van deze verkoper (45)
70 cm
50 cm

ObjectlocatieWolvertem,  België
Starttijd18-1-2019 om 12:18
Eindtijd29-1-2019 om 20:12