Jan Bevort - Winter in Amsterdam
Mr. Strange - Darth Vaders ‘Al Dente’-pasta
Johan van den Berg - Zonder titel - Epreuve d’Artiste
Sonja Besselink - Ingelijst zonder titel
Type | Grafiek (handgesigneerd) |
Jaartal | 2003 |
Stijl | Realistisch |
Onderwerp | Dieren |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 46 x 62 cm (h x b) |
Incl. lijst | 76 x 90 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Oplage | 9/100 |
Maya Wildevuur (Deventer, 1944)
Maya Wildevuur werd in 1944 in Deventer geboren als Martje Lammigje Wildevuur.Op vijfjarige leeftijd wist ze dat ze wilde tekenen en kleuren. Hoewel ze ook ambitie voelde voor de toneelschool, bleek dat ze daarvoor te verlegen was. Daarom koos ze voor de kunstacademie. Het werd de AKI, de Academie voor Kunst en Industrie, in Enschede. Haar creativiteit koppelde ze al op jonge leeftijd aan haar handelsgeest. Met haar eerste bedrijfje 'Maya's kunstnijverheid' verzorgde ze kunstzinnige bloem-arrangementen voor allerlei gelegenheden. Daarna kwam de textiel.Met naald en draad toverde Maya religieuze en barokke voorstellingen, boeketten, spreien en wandkleden tevoorschijn.Deze discipline resulteerde na verloop van tijd in haar zijdecollages. Met alle nuances, tussen grijs, groen en blauw, verbeelden de collages landschappen en gebeurtenissen. In 1983 betrokken Maya en haar man Jan een landhuis in het Drentse Hooghalen. 'Galerie Maya Wildevuur' op Hiemstrastate werd een galerie waarin het werk van andere kunstenaars voorop kwam te staan.Maya stelde er haar eigen zijdecollages ten toon. Een enorm boeket dat ze kado kreeg bij de eerste opening werd de aanzet tot een aquarel, en langzaam begonnen de zijdecollages plaats te maken voor de doeken waarmee ze nu al jarenlang faam maakt in binnen- en buitenland. In 1992 verruilden Maya en haar Jan het Drentse Hiemstrastate voor de Groninger Ennemaborgh, terwijl de galerie in Hooghalen bleef bestaan.Het vlakke Groninger landschap met haar strakke luchten en heldere licht is sindsdien een dankbaar en inspirerend toevluchtsoord gebleken. De werken van Maya zijn uitgewaaierd over de hele wereld.
Conditie | Zeer Goed | ||
Prijs | Tot 10 kg.
Objectlocatie | Alkmaar, Nederland |
Starttijd | 8-3-2020 om 23:32 |
Eindtijd | 26-4-2020 om 17:45 |