Metten Koornstra – Litho – Gesigneerd - 1975 – Ingelijst - Verkocht

Metten Koornstra  – Litho – Gesigneerd - 1975 – Ingelijst kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 15,00

Metten Koornstra  – Litho – Gesigneerd - 1975 – Ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Metten Koornstra  – Litho – Gesigneerd - 1975 – Ingelijst kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2887 verkochte items
Alle items van deze verkoper (18)
  • Metten Koornstra (1912-1978)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
GesigneerdHandgesigneerd

Een litho van Metten Koornstra met een voor hem karakteristieke afbeelding: Een persoon in een surrealistisch landschap.

Handgesigneerd. Nr 14 van een oplage van 90.

In een fraaie grijs/groene houten lijst.

Het papier heeft helaas kreuk.

Titel: Geen titel/titel onbekend (“Man in een surrealistisch landschap”).

Kunstenaar: Metten Teunis koornstra.

Techniek: Litho.

Jaartal: 1975.

Afmetingen: Lijst55 x 45 cm (b x h).

                         Beeld, 40 x 30 cm (b x h).

Ingelijst: In een grijs/groene houten lijst.

Gesigneerd: Handgesigneerd en gedateerd met potlood rechtsonder.

Oplage: 90. Dit is nr 14.

Conditie: Het papier heeft kreuk. De lijst heeft slijtplekjes.

Zie ook de 7 foto’s.

Metten Teunis Koornstra (Rotterdam, 1912 - Amsterdam, 1978) was een Nederlands graficus en kunstschilder van verstilde landschappen en figuren. Tevens illustreerde hij boeken en ontwierp hij boekomslagen en theaterdecors.

Koornstra werd geboren in een streng protestants, calvinistisch milieu. Toen zijn vader in de Eerste Wereldoorlog overleed, verhuisde hij met zijn moeder naar Haarlem. Hier bracht hij zijn verdere jeugd door. De christelijke Mulo ondervond hij als een zware beproeving. Het vormde zijn diepgewortelde gevoel voor onafhankelijkheid en afkeer voor een verdere opleiding op scholen. In plaats daarvan had hij een grote diversiteit aan banen waaronder kok, banketbakker, zilversmid, verkoper en decorateur.

Na vele reizen door Frankrijk besloot Koornstra eind jaren dertig te gaan studeren aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. Daar leerde hij de techniek van het lithograferen bij Derkzen van Angeren. In 1939 werd er een eerste tentoonstelling georganiseerd van zijn tekeningen in Galerie De Ronde Brug aan de Reguliersgracht in Amsterdam.

Na de Tweede Wereldoorlog kocht Koornstra een oude litho-pers waarmee hij in zijn atelier een drukkerij inrichtte. Hiermee drukte hij letterlijk een belangrijk stempel op de naoorlogse opbloei van de Nederlandse grafische kunst. Samen met Piet Clement groeide hun Printshop 845 aan de Prinsengracht in Amsterdam uit tot een bekend bedrijf.

Werk van Metten Koornstra bevindt zich in de collectie van o.a. het Haags Gemeente museum, het Stedelijk museum Amsterdam, het Museum Boymans van Beuningen  in Rotterdam en in het Rijksprentenkabinet.

Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,05 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Metten Koornstra (1912-1978)

Alle items van deze kunstenaar(10)
Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2887 verkochte items
Dit item is verkocht voor 15,00
Starttijd:17-04-2014 om 17:36
Eindtijd:01-05-2014 om 17:36
Biedingen (5)
Austen
24 apr. / 12:48
€ 15
Alet
24 apr. / 12:48
€ 10
Austen
24 apr. / 12:48
€ 10
Alet
18 apr. / 17:00
€ 5
houtsnede
17 apr. / 18:14
€ 1