Keimpe Kootstra - Anemonen in vaas.
Tetsuro Sawada - "Flash" 1987 - Beperkte oplage 100 - Genummerd
Keimpe Kootstra - Anemonen in zwarte vaas.
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Jaartal | 1962 |
Techniek | Litho |
Drager | Geschept Papier |
Stijl | Impressionistisch |
Onderwerp | Landschap |
Ingelijst | Alleen in Passe-partout |
Afmetingen | 29.5 x 39.5 cm (h x b) |
Passe-partout | 49.5 x 60 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Oplage | Nr 44 van 90 |
Een litho en ook de originele aluminium drukplaat voor de
litho-pers uit 1962 van de Nederlandse kunstenaar Metten Koornstra (1912-1978). De afbeelding is een voorstelling van
de Marne Vallei in Frankrijk. Dit heeft de kunstenaar met potlood geschreven op
het passe-partout. De laatste foto is een foto van de Vallei aan de rivier de Marne in Frankrijk.
De drukplaat is het origineel van de afgedrukte litho. Metten Koornstra maakte zijn tekening rechtstreeks op deze plaat. Op de plaat zit nog de drukinkt, waardoor de afbeelding duidelijk te zien is. De afbeelding op de drukplaat is het spiegelbeeld van de afbeelding op de gedrukte litho. Op de drukplaat zijn de correcties te zien van de kunstenaar.
-De litho is afgedrukt op geschept papier en is handgesigneerd, -genummerd en -gedateerd met potlood.
-De litho is afgedrukt in een oplage van 90 exemplaren. Dit is nr 44.
-De litho is niet ingelijst. Zit wel achter een kartonnen passe-partout.
-Afmetingen litho: Passe-partout, 49,5 x 60 cm. Blad, 40 x 53 cm. Beeld, 29,5 x 39,5 cm.
-Afmetingen drukplaat: 37 x 45 cm.
-Herkomst: De drukplaat is afkomstig uit het atelier/werkplaats van de kunstenaar. De litho komt uit een particuliere kunstverzameling.
Conditie: Het papier van de litho is licht ‘vergeeld’ en het passe-partout heeft vlekken. De drukplaat heeft slijt- en gebruikssporen.
Zie ook de foto’s.
(Gelijktijdig met deze litho bieden wij nog meer werk van Metten Koornstra ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).
Informatie over de kunstenaar:
In 1946, kocht Koornstra in Limburg een oude litho-pers, waarmee hij in zijn atelier een werkplaats startte. Hiermee zou hij een belangrijke bijdrage leveren aan de opbloei van de Nederlandse grafiek na de Tweede Wereldoorlog. Met de hulp van Piet Clement, toentertijd een jonge leerling-drukker, groeide het bedrijfje, Printshop 845 aan de Prinsengracht, uit tot een vermaarde instelling waar prominente kunstenaars uit binnen- en buitenland hun grafiek lieten drukken. Metten Koornstra had zo een belangrijk aandeel in de opbloei van de Nederlandse grafiek.
(Tekst: o.a. Wikipedia)
-De litho en de drukplaat kunnen afgehaald worden (in Amsterdam).
-De litho en de drukplaat kunnen aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Conditie | Goed | ||
Het papier van de litho is licht ‘vergeeld’ en het passe-partout heeft vlekken. De drukplaat heeft slijt- en gebruikssporen. | |||
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 11-1-2019 om 14:55 |
Eindtijd | 23-1-2019 om 20:56 |