Miep de Leeuwe 1912-2006 "Amsterdam gracht en Westerkerk" olieverf gesigneerd - Verkocht

Miep de Leeuwe 1912-2006 "Amsterdam gracht en Westerkerk" olieverf gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!
Miep de Leeuwe 1912-2006 "Amsterdam gracht en Westerkerk" olieverf gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Miep de Leeuwe 1912-2006 "Amsterdam gracht en Westerkerk" olieverf gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Miep de Leeuwe 1912-2006 "Amsterdam gracht en Westerkerk" olieverf gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Miep de Leeuwe 1912-2006 "Amsterdam gracht en Westerkerk" olieverf gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Miep de Leeuwe 1912-2006 "Amsterdam gracht en Westerkerk" olieverf gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Miep de Leeuwe 1912-2006 "Amsterdam gracht en Westerkerk" olieverf gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!
  • Miep de Leeuwe (1912-2006)

Schilder: Miep de Leeuwe 1912-2006
Titel/Voorstelling: "Amsterdam met Westerkerk"
Datering: ca. omstreeks 1940/1950
Medium /Techniek : olieverf op doek
Maten : 50 x 40 cm  en 60 x 50 cm ingelijst
Gesigneerd: achterzijde
Conditie : goed

Miep de Leeuwe behoort tot die kunstenaars die nog de moed hebben aandacht te vragen voor de allure en de schittering van de aarde, voor het leven op aarde, nu eens een hongersnood, dan weer een gastmaal. Haar landschappen, stillevens en portretten maken dat zichtbaar´, schrijft Botto van den Bergh. Hans Gritter voegt eraan toe: ´Ik weet hoe fantastisch het voelt midden in een dramatisch landschap te staan, waar het licht mee speelt en wat daardoor voortdurend verandert.
Als landschapschilder weet je dat je blik een soort magische kracht kan hebben: hoe langer en indringender je naar het landschap kijkt,des te meer zie je. Het lijkt of het zijn geheim aan je prijsgeeft, alsof het zich - letterlijk - aan je openbaart.´
Tenslotte zegt Miep zelf over schilderen: ´Het is alles wat je bent, lichaam en geest! Je hele leven is ervan doordrenkt, je wereld, je blik. Het is het kostbaarste wat er is.
Miep de Leeuwe exposeerde in talrijke plaatsen in binnen- en buitenland (Zwitserland, Frankrijk, België),ze studeerde in 1951/52 aan de Académie de la Grande Chaumière te Parijs en had in die tijd verschillende tentoonstellingen aldaar.
Maakte werk- en studiereizen naar België, Frankrijk, Engeland, Zwitserland, Italië, Joegoslavië, Griekenland en Israël.
Ontvangt in 1964 de Talens-Materiaalprijs en een reisbeurs van het Ministerie van O.K.& W.
Is lid van Pulchri Studio te Den Haag, en de Zwitserse GSMBA.
Was lid van BBK, BBK´69, HKK en de Haagse Aquarellisten.
Werk van haar is vertegenwoordigt in talrijke collecties in binnen- en buitenland bij particulieren en instellingen zoals, Gemeentemuseum Den Haag, Gemeente Den Haag, Scholen, Bedrijven,PTT, Anjerfonds Nederland, Stichting 1940-45, Gemeente Kampen, Gemeente Solothurn (Zwitserland).

Dit item is verkocht voor 80,00
Starttijd:13-06-2015 om 14:07
Eindtijd:27-06-2015 om 21:07
Biedingen (21)
jongmans002
27 jun. / 10:52
€ 80
ArtAtelier
27 jun. / 10:52
€ 75
jongmans002
27 jun. / 10:52
€ 70
ArtAtelier
27 jun. / 10:52
€ 65
jongmans002
27 jun. / 10:51
€ 60
ArtAtelier
27 jun. / 10:51
€ 55
jongmans002
26 jun. / 12:48
€ 50
ArtAtelier
26 jun. / 12:48
€ 45
jongmans002
26 jun. / 11:17
€ 26
Welkoop
26 jun. / 11:17
€ 21
jongmans002
25 jun. / 22:08
€ 19
Welkoop
16 jun. / 19:15
€ 17
fayeenzoe2
15 jun. / 13:45
€ 15
GerryCool
15 jun. / 13:45
€ 13
fayeenzoe2
15 jun. / 13:45
€ 11
GerryCool
15 jun. / 00:35
€ 9
Welkoop
14 jun. / 11:08
€ 7
mappart
14 jun. / 11:08
€ 5
Welkoop
14 jun. / 11:08
€ 5
mappart
14 jun. / 11:07
€ 3
Welkoop
14 jun. / 10:57
€ 1