Mladen Srbinovic - litho: naakte figuren - 1955 - Verkocht

Mladen Srbinovic - litho: naakte figuren - 1955 kopen? Bied vanaf 75!
Grafiek (handgesigneerd)

Mladen Srbinovic - litho: naakte figuren - 1955 kopen? Bied vanaf 75!Mladen Srbinovic - litho: naakte figuren - 1955 kopen? Bied vanaf 75!Mladen Srbinovic - litho: naakte figuren - 1955 kopen? Bied vanaf 75!Mladen Srbinovic - litho: naakte figuren - 1955 kopen? Bied vanaf 75!
  • Mladen Srbinovic (1925-2009)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1955
TechniekLitho
OnderwerpNaakt
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen50.5 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage22/110

Litho van de Servische kunstenaar Mladen Srbinovic. Jaar : 1955. Afmetingen voorstelling: H43 x b 36 cm. Het werk is rechtsonder, met potlood, gesigneerd door de kunstenaar. Nummer: 22/110. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Mladen Srbinović werd geboren in 1925 in het dorp Sušica bij Gostivar in een lokale Servische familie. Srbinovićs verhuisde in 1930 naar Belgrado , waar Mladen de basisschool en de middelbare school afrondde . Hij vervolgde zijn studie aan de Kunstacademie (1947–51) en voltooide zijn postdoctorale studie in 1953. In hetzelfde jaar werd hij assistent-professor aan de Academie, later werd hij professor en doceerde hij tot 1988.

Zijn eerste exposeerde zijn schilderijen in 1948 en had een solo-expositie in 1952. Later in zijn carrière vertegenwoordigde hij Joegoslavië op vele tentoonstellingen in het buitenland. Hij is een van de oprichters van de "December Group" (1955). Hij publiceerde twee 'grafische kaarten' geïnspireerd op de verzen van Lorka . Parallel aan zijn schilderkunst en grafische kunst uit 1960 begon Srbinović te werken aan mozaïeken en wandtapijten die in het latere deel van zijn leven de boventoon voerden . Tijdens zijn carrière won hij vele prestigieuze prijzen, waaronder Oktobarska nagrada (tweemaal, 1958 en 1974) en Sedmojulska nagrada (1984).

In de jaren tachtig raakte Srbinović betrokken bij de politiek. Hij was een van de leden van het Comité voor de verdediging van de vrijheid van denken en meningsuiting dat in 1984 was opgericht door schrijver Dobrica Ćosić . [1] Srbinović was ook een van de oprichters van de Democratische Partij (hoewel hij deze kort daarna verliet) en was lid van een kroonraad van prins Aleksandar van Servië . In de periode dat het regime van Slobodan Milošević aan de macht was (1989-2000), keurde hij alle officiële onderscheidingen af.

Werk

Zijn beroemde mozaïeken sieren Paleis "Servië" in Belgrado (1962), Stedelijk Museum van Sarajevo (1966), Gemeenteraad in Kruševac (1971 en 1988), medisch centrum in de spa van Gamzigradska Banja (1975), Sint-Nicolaaskerk in Ruma (1985) ), Investbanka in Belgrado (1989), klooster van Žiča (1993) enz. Hij maakte ook glas-in- loodramen van de grote zaal van de Servische Academie van Wetenschappen en Kunsten .

In goede staat. Er zitten wat plakresten op de achterzijde van een vorige inlijsting. Op de witte rand van het blad zitten wat kreukels.
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 12,95

Mladen Srbinovic (1925-2009)

Macedonisch MacedonischServisch Servisch

Geplaatst door  KiewitKunstplus
978 verkochte items
Alle items van deze verkoper (69)
40 cm
50.5 cm

Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland
Starttijd3-1-2021 om 20:38
Eindtijd10-1-2021 om 20:01