Mogens Balle - Prachtige kleurenlitho (CoBrA) - Verkocht

Mogens Balle - Prachtige kleurenlitho (CoBrA) kopen? Bied vanaf 100!
Mogens Balle - Prachtige kleurenlitho (CoBrA) kopen? Bied vanaf 100!Mogens Balle - Prachtige kleurenlitho (CoBrA) kopen? Bied vanaf 100!Mogens Balle - Prachtige kleurenlitho (CoBrA) kopen? Bied vanaf 100!Mogens Balle - Prachtige kleurenlitho (CoBrA) kopen? Bied vanaf 100!
  • Mogens Balle (1921-1988)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
TechniekLitho
IngelijstIngelijst
Afmetingen53 cm x 73.5 cm (h x b)
Lijst73.5 cm x 92 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage106/150
Een  mooie, kenmerkende litho van de bekende Deense Cobra kunstenaar Morgens Balle.
De lijst krijgt u erbij (professioneel ingelijst; lijst is in redelijke staat).

Bron Cobra-museum:
Mogens Balle werd als Mogens Erik Schack Balle geboren op 1 april 1921 in Kopenhagen. Hij was actief als schilder en schrijver. Hij volgde eerst een opleiding tot architect, maar stopte daar al gauw mee om zich bezig te kunnen houden met beeldende kunst. Zijn eerste werken zijn naturalistisch. Vanaf 1945 kwam hier verandering in toen hij overging op abstracte schilderkunst. Veelvoorkomende motieven in zijn oeuvre zijn mythische- en fantasiewezens. Een jaar later, in 1946, reisde hij naar Parijs en het is hier waar hij in aanraking kwam met kunstenaars die eveneens expressief en spontaan te werk gingen. Balle was medeoprichter van de Deense kunstenaarsvereniging de Spiralen (de Spiraal) (1947). In 1949 werd landgenoot en kunstenaar Asger Jorn (1914-1973) ook lid van deze vereniging en via hem kwam Balle in contact met de leden van de Cobra beweging. Balle’s werk werd, samen met dat van Karel Appel (1921-2006), Corneille (1922-2010), Asger Jorn en Egill Jacobsen (1910-1998), in Parijs geëxposeerd, maar niet tijdens de Cobra tentoonstellingen in Amsterdam (1949) en Luik (1951). Na het uiteenvallen van de Cobra groep werd het werk van Balle steeds spontaner en abstracter. Er kan worden gesteld dat na de Cobra periode Balle’s vrije manier van schilderen tot volle ontwikkeling kwam. Zo vervaardigde hij vanaf de jaren ’50 naast schilderijen meerdere peinture-mots (woordschilderingen). Dit deed hij samen met voormalig Cobra lid Christian Dotremont (1922-1979). Bij peinture-mots worden woord en beeld in één werk samengevoegd en vormen zij één geheel. Vanaf de jaren ’60 begon Balle ook met het vervaardigen van bronzen fantasiefiguren.

Werk is ingelijst aangekocht via kunstkoopregeling via bedrijf. Heeft bij ons in de hal gehangen (beperkt licht).

Mogens Balle (1921-1988)

DeensDeensAlle items van deze kunstenaar (0)
Geplaatst door  Voorthuijzen

Lid sinds 2020
5 verkochte items
92 cm
73.5 cm
73.5 cm
53 cm
Dit item is verkocht voor 138,00 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:24-08-2020 om 14:08
Eindtijd:06-09-2020 om 19:44
Biedingen (3)
jemabre
06 sep. / 19:38
€ 120
EldertWalter
06 sep. / 19:32
€ 110
jemabre
28 aug. / 10:41
€ 100