Een mooie, kenmerkende litho van de bekende Deense Cobra kunstenaar Morgens Balle.
De lijst krijgt u erbij (professioneel ingelijst; lijst is in redelijke staat).
Bron Cobra-museum:
Mogens Balle werd als Mogens Erik Schack Balle geboren op 1 april 1921 in Kopenhagen. Hij was actief als schilder en schrijver. Hij volgde eerst een opleiding tot architect, maar stopte daar al gauw mee om zich bezig te kunnen houden met beeldende kunst. Zijn eerste werken zijn naturalistisch. Vanaf 1945 kwam hier verandering in toen hij overging op abstracte schilderkunst. Veelvoorkomende motieven in zijn oeuvre zijn mythische- en fantasiewezens. Een jaar later, in 1946, reisde hij naar Parijs en het is hier waar hij in aanraking kwam met kunstenaars die eveneens expressief en spontaan te werk gingen. Balle was medeoprichter van de Deense kunstenaarsvereniging de Spiralen (de Spiraal) (1947). In 1949 werd landgenoot en kunstenaar Asger Jorn (1914-1973) ook lid van deze vereniging en via hem kwam Balle in contact met de leden van de Cobra beweging. Balle’s werk werd, samen met dat van Karel Appel (1921-2006), Corneille (1922-2010), Asger Jorn en Egill Jacobsen (1910-1998), in Parijs geëxposeerd, maar niet tijdens de Cobra tentoonstellingen in Amsterdam (1949) en Luik (1951). Na het uiteenvallen van de Cobra groep werd het werk van Balle steeds spontaner en abstracter. Er kan worden gesteld dat na de Cobra periode Balle’s vrije manier van schilderen tot volle ontwikkeling kwam. Zo vervaardigde hij vanaf de jaren ’50 naast schilderijen meerdere peinture-mots (woordschilderingen). Dit deed hij samen met voormalig Cobra lid Christian Dotremont (1922-1979). Bij peinture-mots worden woord en beeld in één werk samengevoegd en vormen zij één geheel. Vanaf de jaren ’60 begon Balle ook met het vervaardigen van bronzen fantasiefiguren.