Titel: Jhr. Mr. B.C. De Jonge
Object: Bronzen penning
Afmetingen: 60 mm
Kwaliteit: Prachtig
Jhr. Mr. B.C. de Jonge (1875-1958) was Gouverneur-Generaal van Nederlandsch Indië van 1931 tot 1936. De geportretteerde was 62 jaar oud toen hij model zat voor Wenckebach. Het is een typische Wenckebach: een hooggehouden kop met een elegante snor, gesteund door een brede kraag. Streng naturalisme op heel kleine schaal met een grote aandacht voor het sprekende detail, dat is goed te zien aan de versieringen op het gala-uniform. Wenckebach hield van versieringselementen en in het bijzonder van traditionele wapens. Hij herneemt zijn aanpak bij de Beelaertspenning, in 1954 door de Vereniging uitgegeven. Ouderwets misschien, maar schitterend in zijn genre. #Louk Tilanus, Handzame Sculptuur