Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst - Verkocht

Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!
Grafiek (handgesigneerd)

Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!Paul Martin Koning - Grafische benodigdheden | 4 kleurenets (2/7) - ingelijst kopen? Bied vanaf 69!
  • Paul Martin Koning (1943)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1975
TechniekEts
StijlImpressionistisch
OnderwerpStilleven
IngelijstIngelijst
Afmetingen67 x 51 cm (h x b)
Incl. lijst80.5 x 60.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage2/7
Prachtig grote kleurenets. Vroeg figuratief werk van Paul Martin Koning (1943).
Voorstelling: Grafische benodigdheden, geïnspireerd door het materiaal dat de kunstenaar gebruikt.
Techniek: 4 kleurenets - in figuratieve stijl
Jaar: (jan.) 1975
Oplage: 2 van 7; kleine oplage!
In de plaat gesigneerd (rechtsonder) en met de hand in pen/stift (rechtsonder), beide keren met "P.M.Koning".
Ingelijst in een aluminium wissellijst met passe-partout uit dezelfde periode.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.

Over de kunstenaar:
Paul M. Koning is geboren in 1943 te Santpoort en heeft het grootste gedeelte van zijn huidige leven in Vogelenzang gewoont, waarin de oude Graaf Floris school zijn atelier, toonkamer en woning was. Tegenwoordig woont hij teruggetrokken en blijft hij inspirerend doorwerken.

Paul M. Koning schildert, tekent en etst met een intense bevlogenheid. Vorm en inhoud worden verbonden door de bezieling. Bezieling vormt de kern van zijn creatieve proces. Laag over laag, schetsmatig, zo ontstaan de allereerste intenties die zich uiteindelijk vormen tot een sterke compositie met een rijk of gedempt palet: een krachtveld van verf, met een gloed van licht die lijnen omsluieren. Mystieke interpretaties van Bijbelse thematiek zijn vaak te herkennen in zijn werk. Konings moderne, figuratieve werken zijn kenmerkend voor zijn beginjaren, waarna in de jaren tachtig zijn stijl abstracter wordt. Het werk van Paul Koning bevindt zich in privécollecties in binnen- en buitenland en kent een centrale plek in de museale collectie van Museo Raset, museum voor moderne kunst te Girona, Spanje.

Dictaat van een goede vriend, pottenbakker Gerlach van Beinum: "Het werk van Paul Koning is als een proces van bewustwording. Persoonlijke ervaringen worden via een fijnmazige zeef opgenomen. Voor de beschouwer meestal niet direct zichtbaar hetgeen een prima kenmerk is. Werk, filosofisch van aard, dat uit meerdere lagen bestaat. Over deze lagen zal ik niets zeggen. Ik laat ze waar ze thuishoren, bij Paul. Kijkend naar de vorm, dan springt vooral het kleurgebruik in het oog. Zijn gevoel voor kleur is van hoog niveau. Door stapeling van kleuren bereikt hij een intensiteit die men niet zou verwachten. Ook hier zijn lagen waarneembaar. En dan is daar zijn handschrift. Poëtisch van karakter en herkenbaar in al zijn werk over de jaren heen. Zo helemaal Paul."
bron: https://nl.everybodywiki.com/Paul_M._Koning
De ets verkeert in een zeer goede staat; passe-partout is wat verkleurd, niet storend. Zie foto's
Wissellijst met enige ouderdomssporen
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 28,50
Naar Duitsland € 28,50
Europese Unie € 39,50

Paul Martin Koning (1943)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  takamine
Lid sinds 2020
318 verkochte items
60.5 cm
80.5 cm
51 cm
67 cm

ObjectlocatieHoorn,  Nederland
Starttijd15-6-2022 om 21:59
Eindtijd23-6-2022 om 21:47