Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst - Verkocht

Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!
Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Peter Dorleijn - "man en vrouw" (19/20) | Linosnede uit 1972 - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!
  • Peter Dorleijn (1937)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1972
OnderwerpErotiek
IngelijstIngelijst
Afmetingen32 cm x 32 cm (h x b)
Lijst42.5 cm x 42.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage19/20
Bijzonder werk van een bijzonder en veelzijdig (levens)kunstenaar: Peter Dorleijn (1937).
Dit werk draagt de titel 'man en vrouw' en is gemaakt in 1972 in een oplage van 20 stuks. Dit is nummer 19.
Met de hand (potlood) gesigneerd, rechtsonder, als "Petrus fecit" (= gemaakt door Peter)
Afmetingen beeld: rond met een diameter van 32 cm; het blad zelf heeft bijna de afmetingen van de lijst.
Titel en oplage zijn linksonder in potlood geschreven.
Het originele passe-partout bevat enkele (zwarte/grijze) vegen. Het blad zelf is licht verkleurd, met name langs de randen maar met het passe-partout en ingelijst is dit niet/nauwelijks zichtbaar
De linosnede verkeert -zeker gezien de ouderdom- in een mooie staat! Het werk zit ingelijst in de originele aluminium wissellijst zonder noemenswaardige gebruikssporen.
Foto's maken deel uit van de beschrijving

Over de kunstenaar:
Peter Dorleijn (1937), geboren in Utrecht: botterschipper, tekenaar, auteur, historicus.
Hij volgde de Opleiding voor Tekenleraren in Amsterdam. In 1965 verhuisde hij naar Hoorn om les te geven aan wat toen het Westfries Lyceum heette en nu OSG West-Friesland. Hij bleef bijna vijfendertig jaar aan deze school verbonden.
Als tekenaar is hij bekend geworden door zijn aquarellen, pentekeningen, etsen en ander grafisch werk over de oude zeilvaart en visserij. Deze belangstelling voor maritieme onderwerpen -eerder al sluimerend aanwezig- kreeg in 1960 een sterke impuls door de aankoop van een oude botter in Spakenburg. In deze voorheen belangrijke vissershaven maakte hij kennis met de verdwijnende Zuiderzee cultuur, een confrontatie die van grote invloed zou blijken te zijn op zijn verdere leven en werken.
Meer informatie over Peter Dorleijn en zijn grote passie: www.peterdorleijn.nl

Het blad is licht verkleurd (ingelijst niet/nauwelijks zichtbaar) en verkeert -zeker gezien de leeftijd- in een mooie staat. Op het passe-partout zitten enkele zwart/grijze vegen

Peter Dorleijn (1937)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (1)
Geplaatst door  takamine
FA. (4)

Lid sinds 2020
260 verkochte items
Alle items van deze verkoper (34)
42.5 cm
42.5 cm
32 cm
32 cm
Dit item is verkocht voor 34,50 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:23-08-2022 om 22:18
Eindtijd:29-08-2022 om 10:40
bkart
29 aug. / 07:04
€ 30