Peter van den Braken - Expressionistisch bos

Peter van den Braken - Expressionistisch bos kopen? Bied vanaf 90!
Peter van den Braken - Expressionistisch bos kopen? Bied vanaf 90!Peter van den Braken - Expressionistisch bos kopen? Bied vanaf 90!Peter van den Braken - Expressionistisch bos kopen? Bied vanaf 90!Peter van den Braken - Expressionistisch bos kopen? Bied vanaf 90!Peter van den Braken - Expressionistisch bos kopen? Bied vanaf 90!Peter van den Braken - Expressionistisch bos kopen? Bied vanaf 90!Peter van den Braken - Expressionistisch bos kopen? Bied vanaf 90!Peter van den Braken - Expressionistisch bos kopen? Bied vanaf 90!Peter van den Braken - Expressionistisch bos kopen? Bied vanaf 90!

Geplaatst door  LaVida
FA. (3)

Lid sinds 2019
22 verkochte items
Alle items van deze verkoper (16)
  • Peter van den Braken (1896-1979)
TypeTekening / Aquarel
TechniekPastel/Krijt
StijlExpressionistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen20 cm x 19 cm (h x b)
Lijst31 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Zeer mooie pastel van Peter vd Braken. Gesigneerd linksonder. Herkomst: Peter vd Braken centrum te Eindhoven (zie etiket op achterzijde). Foto's zijn hier en daar helaas overbelicht door het glas. Bekijkt u aub alle afbeeldingen om een goede indruk van het werk te krijgen.

Petrus Anthonius (Peter) van den Braken (Eindhoven, 25 september 1896 - aldaar, 11 januari 1979) was een Nederlandse figuratieve kunstschilder uit Noord-Brabant, die werkte als schilder, pastellist, aquarellist, en medailleur. Hij is vooral bekend door zijn landschappen "zeer driftig en met kracht op het doek gezet."Van den Braken werd geboren in 1896 in Eindhoven als zoon van Poulus Catharina (Pauw) van den Braken (1868-1963) en Maria Elisabeth Cecilia van Bakel (1894-1980). Hij was de jeugdvriend van Antoon Coolen, die bekend werd als romanschrijver. Van den Braken was een bewonderaar van Vincent van Gogh. In het schildersdorp Heeze kreeg hij onderricht van de schilder Jan Kruysen. en had contact met zijn zoon Anton Kruysen. Veel van de technieken van het schilderen heeft hij echter zichzelf bijgebracht.
Van den Braken heeft op vele plaatsen gewoond en hij heeft ook veel gereisd. Reeds op twaalfjarige leeftijd besloot hij Brabant te verlaten om met zijn schildersbenodigdheden de wereld rond te trekken. Hij werkte in zijn jonge jaren onder andere in Eindhoven, Brussel, Kortenhoef, Parijs, Londen en Rome. Later in zijn leven werkte hij enige tijd in Noord Amerika in Montreal en Toronto in Canada, Palm Beach in Florida en in Mexico City. Terug in Nederland werkte hij in Amsterdam, Den Haag, en Eindhoven en ten slotte in Sterksel.
Hij schilderde vooral landschappen (dorpsgezichten, stadsgezichten en havengezichten) en stillevens, waarbij hij uitging van zijn geheugen en van schetsen. Ook in het buitenland maakte hij veel schilderijen die het authentieke Noord-Brabantse landschap weergaven.
Naar hem is het Peter van den Brakencentrum te Sterksel genoemd, waar werken van hem en van aan hem verwante tijdgenoten worden tentoongesteld. (Bron: Wikipedia)

In zeer goede staat zonder gebruikssporen en ouderdomssporen.

Peter van den Braken (1896-1979)

Alle items van deze kunstenaar(8) Geplaatst door  LaVida
FA. (3)

Lid sinds 2019
22 verkochte items
32 cm
31 cm
19 cm
20 cm
Sluit over 8d 22u 59m 48s
Openingsbod€ 90
ObjectlocatieDen Bosch, Nederland
VerzendingWereldwijd

Starttijd:22-07-2021 om 17:20
Eindtijd:05-08-2021 om 22:15