Piet Mulder.Strandgezicht,naakt,olieverf op karton.37x44 cm - Verkocht

Piet Mulder.Strandgezicht,naakt,olieverf op karton.37x44 cm kopen? Bied vanaf 265!

Verkoopprijs: € 265,00

Piet Mulder.Strandgezicht,naakt,olieverf op karton.37x44 cm kopen? Bied vanaf 265!Piet Mulder.Strandgezicht,naakt,olieverf op karton.37x44 cm kopen? Bied vanaf 265!

Geplaatst door

Lid sinds
verkochte items
Alle items van deze verkoper ()
  • Piet Mulder (1919-2001)

Strandgezicht met twee personen,olieverf op karton,dagmaat 37x44 cm.Ex.verz.kst.Het schilderij is achter glas ingelijsd,bij verzending wordt zonder de glasplaat verzonden.

Piet Mulder volgde de schilderopleiding aan de Academie Artibus in Utrecht en vestigde zich in 1945 in Geldermalsen. Sinds 1975 had hij naast zijn Betuwse atelier nog een tweede atelier aan de Engelse Oostkust, vanwaar hij veel havens en strandtaferelen schilderde.  Tussen 1954 en 2014 had hij ruim 40 eenmansexposities, o.m. in de Stadsgalerie in Woudrichem en Het Stroomhuis in Neerijnen, en deed hij aan ca. 60 groepexposities mee, o.m. van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders, in Museum Mesdag, Scheepvaartmusea in Amsterdam, Vlissingen en Rotterdam, en elders.  Hij is opgenomen in het Lexicon van Nederlandse Beeldende Kunstenaars 1750-1950 van Pieter Scheen (Den Haag, 1969) en de Dictionary of Sea Painters van Edward Archibald (London, 1995).    Piet Mulder behoorde in de tweede helft van de twintigste eeuw tot de toonaangevende schilders uit de Betuwe. Hij was in de jaren zestig voorzitter van de Kontaktkring voor Beeldende Kunst tussen de Grote Rivieren, waarbij kunstenaars als Jan van Munster, Johan Ponsioen en Reijer Murman waren aangesloten, en exposeerde daarna vaak met de Tielse Kunstenaarssociëteit.  Werk van hem bevindt zich in de collecties van het Streekmuseum in Tiel, het Letterkundig Museum in Den Haag, de Gemeente Geldermalsen, Landgoed Mariënwaerdt en het Geldersch Landschap. Dit voorjaar verscheen over hem het boek Piet Mulder - De zee is saai (Uitg. De Weideblik, 201

Piet Mulder (1919-2001)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door

Lid sinds
verkochte items
Dit item is verkocht voor 265,00
Starttijd:07-07-2014 om 19:43
Eindtijd:14-07-2014 om 19:43