Pieter Geraedts - religieuze voorstelling - Verkocht

Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!
Grafiek (handgesigneerd)

Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!Pieter Geraedts - religieuze voorstelling kopen? Bied vanaf 20!
  • Pieter Geraedts (1911-1978)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
OnderwerpReligieus
IngelijstIngelijst
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
Incl. lijst41 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Voorstelling (waarschijnlijk houtsnede of linosnede) van Pieter Geraedts.
Ingelijst achter glas, 40 cm hoog en 30 cm breed.
Gesigneerd linksonder in de plaat met potlood.

Petrus Christina Wijnandus Cornelis (Pieter) Geraedts (Velp, 5 juni 1911 – Leiden, 20 maart 1978) was een Nederlands kunstschilder, beeldhouwer en glazenier.
Geraedts, die bijna heel zijn volwassen leven, van 1934 tot aan zijn dood, in Warmond woonde, leerde het vak van zijn vader Wijnand. Evenals hij specialiseerde hij zich in religieuze taferelen, meest in opdracht van de rooms-katholieke kerk. Daarnaast schilderde hij portretten, waaronder een van koningin Juliana voor de - destijds zelfstandige - gemeente Nootdorp en een van koningin Beatrix voor het Beatrixziekenhuis in Gorkum. Het interieur van de R. K. Heilige Maria Magdalenakerk te Goes is volledig door Pieter Geraedts beschilderd. Ook heeft deze kerk een aantal door hem gemaakte gebrandschilderde ramen. Begin 2009 werd door het Museum Catharijneconvent in Utrecht een tussen 1950 en 1960 vervaardigd schilderij van Maria met kind van Pieter Geraedts verworven. Het schilderij bouwt voort op de schildertechnieken en voorstellingen van de vijftiende- en zestiende-eeuwse Zuid-Nederlandse kunstwerken. Ook het Museum De Lakenhal in Leiden heeft werk van Geraedts in de collectie. Voor de Antonius van Paduakerk te Nijmegen (Groesbeekseweg 94) heeft hij (in 1950/51) 14 kruiswegstaties geschilderd op hardboard (1,5 x 2m.) waarbij nadrukkelijk steeds op de Christusfiguur (in grootte en lichtval) wordt gefocust.
Pieter Geraedts' zonen Pieter jr. (1940) en Thom (1950) werden eveneens kunstschilder.
Pieter Geraedts was lid van de Amsterdamse kunstenaarsvereniging Sint Lucas.

Aan de achterzijde zijn de randen met schilderstape afgeplakt om scheurtjes te verbergen of tegen te gaan. Rechtsonder mist een klein stukje van de afbeelding, dit is door de donkere achtergrond in de lijst nauwelijks zichtbaar.
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Capelle aan den ijssel, Nederland
Binnen Nederland € 10,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 30,00

Pieter Geraedts (1911-1978)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  Arica45
55 verkochte items
Alle items van deze verkoper (30)
31 cm
41 cm
30 cm
40 cm

ObjectlocatieCapelle aan den IJssel,  Nederland
Starttijd24-6-2023 om 17:26
Eindtijd4-7-2023 om 21:24