Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
Jaartal | 1854 |
Techniek | Aquarel |
Drager | Board |
Stijl | Realistisch |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 26 x 37 cm (h x b) |
Incl. lijst | 35 x 45 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Conditie | |
Conditie | Nieuwstaat |
Biografie
Hij werd geboren in Den Haag, Nederland in 1854, de zoon van de koetsenmaker Andries Jacobus Haaxman en werd leerling van Herman ten Kate (1822-1891) aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten aldaar en werd lid van de Pulchri studio en Arti et Amicitiae. Hij staat bekend om zijn portretten en genrestukken, maar hij maakte ook schilderijen met een klassieke uitstraling. Haaxmans miniaturen werden gemaakt in opdracht van koningin Emma en koningin Wilhelmina der Nederlanden en hij schilderde hun portretten. Zijn werk is te vinden in de collecties van het Rijksmuseum, Amsterdam, het Kunstmuseum, Den Haag en het Museum Boijmans van Beuningen, Rotterdam. Hij was familie van kunsthistorica Jeanne de Loos-Haaxman en de Delftse schilder Pieter Alardus Haaxman. In zijn latere jaren woonde de kunstenaar in Haarlem. Hij stierf daar in 1937 op 82-jarige leeftijd. | |
Starttijd | 10-3-2023 om 22:42 |
Eindtijd | 19-3-2023 om 22:57 |
Objectlocatie | Haarlem, Nederland |