Door een gele cirkel strategisch in het midden bovenaan de compositie te plaatsen, speelt Magritte met de verbeelding van de kijker. De gele cirkel zweeft in de nachtelijke hemel maar verschijnt voor een boomtak, wat suggereert dat het in feite een mollige vrucht is in plaats van een volle maan. Magritte creëert een figuur met dubbele identiteiten; afhankelijk van de perceptie van de kijker heeft de gele cirkel verschillende functies. Magritte brengt deze gelaagde compositie prachtig in balans, door de uitgestrekte stad onderaan de compositie te plaatsen en de boomtak bovenaan. Het werk straalt een gevoel van stille kalmte uit, alsof de toeschouwer de krekels bijna kan horen fluiten in het holst van de nacht.
Gemaakt naar de originele olieverf op canvas La page blanche (de witte pagina) van René Magritte (1898-1967) uit 1967. Deze kleurenlithografie is gepubliceerd en gedrukt door Philippe Moreno, Parijs in 2011. Dit werk is gesigneerd met 'Magritte' in fascimile in grafietkleur in de rechter benedenmarge en ondertekend in potlood in de linker ondermarge door de vertegenwoordiger van ADAGP die de Magritte Succession vertegenwoordigt, de heer Charly Hersovici.