Rob Scholte - Gemengde techniek: Made in China 7.3.3 - 2004

Rob Scholte - Gemengde techniek: Made in China 7.3.3 - 2004 kopen? Bied vanaf 950!
Rob Scholte - Gemengde techniek: Made in China 7.3.3 - 2004 kopen? Bied vanaf 950!Rob Scholte - Gemengde techniek: Made in China 7.3.3 - 2004 kopen? Bied vanaf 950!Rob Scholte - Gemengde techniek: Made in China 7.3.3 - 2004 kopen? Bied vanaf 950!Rob Scholte - Gemengde techniek: Made in China 7.3.3 - 2004 kopen? Bied vanaf 950!
  • Rob Scholte (1958)
Jaartal2004
DragerBoard
OnderwerpStilleven
IngelijstIngelijst
Afmetingen50 cm x 42 cm (h x b)
Lijst86 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Ingelijste gemengde techniek  van Rob Scholte. Jaar: 2004. Titel: Made in China 7.3.3. Afmetingen incl incl lijst: H86 x b78cm. Afmetingen voorstelling: H50 x b42cm. Het werk is, achterop, met de hand, gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op verzoek, worden gemaild.

Het werk kan worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag (Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen, bij vooruit betaling, is zeer ruim, m.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. Het werk kan ook worden verzonden via Postnl. Onze verzenddagen zijn dinsdag en donderdag.

Robert Egbert Gerardus (Rob) Scholte (Amsterdam, 1 juni 1958) is een Nederlands kunstenaar.

Biografie
Leven en werk tot 1994
In zijn jeugdjaren woonde Scholte in Castricum, Doorn, Heiloo en Egmond aan den Hoef. Op zijn 17e verliet hij via het zolderraam zijn ouderlijk huis. Van 1977 tot 1982 studeerde hij aan de Gerrit Rietveld Academie. Daarna maakte hij onder meer deel uit van het kunstenaarscollectief W139, waar hij met Sandra Derks in 1982 debuteerde met het 'meesterwerk' Rom 87 (nu in de collectie van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, in bruikleen aan Museum Boijmans Van Beuningen), een reeks in vrije stijl geschilderde variaties op een boek kinder-kleurplaten. Deze stijl zou hij vervangen door minutieus geschilderde werken die hij begon te exposeren in 1984 in de pas opgerichte galerie The Living Room te Amsterdam.
In 1986 wekte hij opschudding met het schilderij, Utopia (Museum Boijmans Van Beuningen), waarin Manet's Olympia werd geciteerd. Hij had Olympia en haar dienares echter vervangen door houten poppen. Dit idee bleek hij niet zelf te hebben verzonnen, maar ontleend te hebben aan een obscure, toevallig gevonden, ansichtkaart. Scholte reageerde door het krantenartikel, waarin hij werd beschuldigd van plagiaat, na te schilderen, een letterlijk citaat van een halve krantenpagina.  Met How to Star, een solotentoonstelling in Boijmans Van Beuningen, schilderijen uit 1983-1988, ontving Scholte zowel lof als kritiek. Werken van Scholte waren in 1987 te zien op de documenta en in 1990 mocht hij het Nederlandse paviljoen inrichten op de Biënnale van Venetië.
In 1991 ontmoette hij Micky Hoogendijk met wie hij een relatie begon. Hij maakte haar directeur van zijn bv en op 31 mei 1994 traden zij in het huwelijk in housetempel de RoXY.
Eveneens in 1991 haalde de Rob Scholte BV de opdracht binnen voor een 1200 vierkante meter grote wand- en plafondschildering op het Huis Ten Bosch Resort in Nagasaki, Japan. Scholte werkte met een groot aantal assistenten aan de schildering met als titel Après nous le déluge, over de voortdurende herhaling van oorlog in de geschiedenis. De opening ervan zou plaatsvinden op 9 augustus 1995, samenvallend met de 50-jarige herdenking van de atoombom op Nagasaki, maar moest worden uitgesteld wegens een aanslag op Scholte.
Van 1993 tot 1999 was Scholte docent aan de kunstacademie van Kassel.

Rob Scholte (1958)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (34)

Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (174)

5585 verkochte items
Alle items van deze verkoper (339)
78 cm
86 cm
42 cm
50 cm
Sluit over 1d 22u 28m 32s
Openingsbod€ 950
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland
VerzendingAlleen per koerier
Starttijd:17-01-2023 om 13:50
Eindtijd:30-01-2023 om 19:24